Sztuka wanitatywna w CK – wystawa pani Joanny Nalepy

W sobotnie popołudnie otwarto w Centrum Kultury wystawę pani Joanny Nalepy.
Wernisaż rozpoczął występ pani Elwiry Utrackiej-Mazur, która w minirecitalu fortepianowym zaprezentowała m.in. mazurki Fryderyka Chopina, utwory Roberta Schumana, Erica Sati oraz Sergieja Rachmaninowa.  Występ nagrodzony gromkimi brawami poprzedził oficjalne otwarcie wystawy pani Joanny Nalepy. Artystka interesuje się symboliką wanitatywną, w pracach dominują kolory czerni i szarości, którymi jak sama przyznaje lubi operować. Galeria jej obrazów przedstawia pejzaże oraz geologię, wykonane różnymi technikami malarskimi oraz rysunkiem.

Wydarzenie zgromadziło w Centrum Kultury wielbicieli malarstwa oraz sztuki, korzystając z tej okazji pani Dyrektor CK zaprosiła do nowo powstającej grupy artystycznej działającej przy CK, której celem będzie promowanie lokalnej twórczości artystycznej, ludowej, wspólne wernisaże, wyjazdy, festiwale.
Na zakończenie uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Wystawę będzie można oglądać w Centrum Kultury w Gdowie do 25 września. Serdecznie zapraszamy!