Spotkanie grupy artystycznej Gdów-Art

6 marca odbyło się spotkanie grupy Gdów – Art, na którym podsumowaliśmy zimowe działania grupy. Panie: Henryka Poniewierska, Żaneta Bzdyl i Angelika Matras otrzymały podziękowania za zainicjowanie i przeprowadzenie zajęć plastycznych z dziećmi podczas ferii. Panie Angelika oraz Żaneta prowadziły zajęcia nie tylko w Centrum Kultury w Gdowie, ale także w świetlicy w Cichawie oraz w strażnicy w Liplasie. Na spotkanie przybyły kolejne nowe osoby, są to panie: Agnieszka Okoji i Małgorzata Spychalska. Podczas ferii zimowych grupa Gdów – Art uczestniczyła w warsztatach czerpania papieru i tworzenia prac na papierze czerpanym z panią dr hab. Małgorzatą Buczek Śledzińską i panią Lidią Grabowską w ramach programu Ars Quaerendi. Wraz z artystami w projekcie uczestniczyły dzieci. Działania zakończyła wspólna wystawa prac, która miała miejsce w lutym 2020r. Było to ciekawe doświadczenie dla osób z naszej grupy. Obecnie artyści przygotowują się do wielkanocnego kiermaszu oraz wspólnych wystaw, które odbędą się wiosną w Dobczycach i Nowym Wiśniczu.