Przedstawiamy laureatów IX Festiwalu Piosenek Andrzeja Zielińskiego

Festiwal Piosenek Andrzeja Zielińskiego w Gdowie to wydarzenie, podczas którego dzieci, młodzież oraz dorośli prezentują twórczość polskiego wokalisty, pianisty, kompozytora i aranżera - Andrzeja Zielińskiego, założyciela zespołu "Skaldowie". Eliminacje do Festiwalu obejmują następujące formy prezentacji: soliści, duety, trio, duety wokalno-instrumentalne, zespoły wokalno-instrumentalne, chóry. Podczas eliminacji wykonawcy prezentują jeden utwór autorstwa Andrzeja Zielińskiego (z podkładem muzycznym lub muzyką na żywo) i jeden z dowolnie wybranego repertuaru. Szczególnie preferowane są nowatorskie aranżacje.

W tym roku mamy już IX edycję naszego Festiwalu, na który wpłynęło 17 zgłoszeń z całej Polski, najwięcej było solistów i solistek, ale mieliśmy również trio i zespół, łącznie 28 uczestników.

Ze względu na sytuację epidemiczną tegoroczny konkurs po raz pierwszy został zorganizowany w dość nietypowej formie on-line. Dotychczas spotykaliśmy się na finale w Centrum Kultury w Gdowie, gdzie mogliśmy na żywo podziwiać występy naszych uczestników. Ale tegoroczna forma on-line miała też swoje korzyści, zgłosili się uczestnicy z różnych miejscowości w Polsce, nawet tych bardzo odległych mi.in z Bydgoszczy, Raszyna, były również zgłoszenia z bliższych nam miejscowości, Bochni, okolic Brzeska, Dobczyc, Raciechowic, Wieliczki  i oczywiście z gminy Gdów z Liplasu oraz Książnic. Pojawiły się również nowe utwory dotychczas nie prezentowane na festiwalu, co również bardzo nas cieszy.

Już w najbliższą niedzielę, 29 listopada, między godziną 10 a 10.30 w Magazynie Familijnym Radia Kraków zostanie nadana audycja z udziałem Andrzeja Zielińskiego, laureatki tegorocznego Festiwalu i gospodarza naszej gminy, pana Zbigniewa Wojasa. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Wyniki IX Festiwalu Piosenek Andrzeja Zielińskiego

Tegorocznych zwycięzców wybrał sam Andrzej Zieliński.

W kat. I (klasy I-III szkoły podstawowe) - I miejsce 9 letnia Zuzanna Nizioł  za piosenkę "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał" (Uczennica SP nr 1 w Jadownikach), II, III i wyróżnienia nie przyznano.

W kat. II (klasy IV-VI szkoły podstawowe) - I miejsce 10 letnia Małgorzata Manthey za piosenkę "Czarodzieje" (Bydgoszcz), II miejsce 10 letnia Marcelina Gocoł za piosenkę "Pójdę do nieba" (Niepołomice), III miejsca i wyróżnień nie przyznano.

W kat III. (klasy VII-VIII szkoły podstawowe) miejsc oraz wyróżnień nie przyznano.

W kat IV. (szkoły średnie i dorośli)  - I miejsce Piotr Skóra za piosenkę „Nie widzę ciebie w swych marzeniach” z Dobczyc oraz zespół "Włóczykije" za piosenkę „Śpiewam bo muszę” (Fundacja Wspierania Talentów Dzieci, Młodzieży i Dorosłych „Włóczykije” w Kozach), II miejsce Karina Skwarczyńska za piosenkę „Po górach po chmurach” również z fundacji „Włóczykije” oraz zespół Młode Talenty z Bochni, III miejsce Grażyna Troniarz (Centrum Kultury Raszyn), wyróżnień nie przyznano.
W tej kategorii wybrano również osobę, która zdobyła nagrodę Grand Prix, jest nią 15 letnia Oliwia Żarnowska z Krakowa (Centrum Kultury Podgórza – Klub Wola Duchacka) za piosenkę „Nie widzę ciebie w swych marzeniach”.

Gratulujemy serdecznie laureatom i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom IX Festiwalu Piosenek Andrzeja Zielińskiego w Gdowie.
W sprawie odbioru dyplomów i nagród będziemy się kontaktować telefonicznie.

Wszyscy życzylibyśmy sobie, aby w przyszłym roku były warunki do tego, aby spotkać się na żywo na X Jubileuszowym Festiwalu Piosenek Andrzeja Zielińskiego w Gdowie. Plany są takie, aby na koncercie finałowym spotkali się laureaci z poprzednich edycji i oczywiście zwycięzca z edycji Jubileuszowej. Mamy ogromną nadzieję, że zdrowie wszystkim dopisze.