Poruszający spektakl z przesłaniem

„W poszukiwaniu rodzinnej miłości” tak brzmiał tytuł autorskiego spektaklu, który został wystawiony w Centrum Kultury w Gdowie 20 maja br. przez młodzież działającą w grupie teatralnej i filmowej „Animusz” w Łapanowie. Spektakl przedstawiał sceny z życia współczesnej rodziny. Można było w nim odnaleźć rodzinę idealną czyli taką, która szanuje się wzajemnie i troszczy się o siebie, rodzinę w której rodzice zajęci są pracą, rodzinę w rozłące, w której jedno z partnerów pracuje za granicą oraz rodzinę z problemami alkoholowymi. Każda przedstawiała sytuacje niejednemu znane z życia codziennego, co widać było po uśmiechach na twarzy widzów. Poruszający spektakl skłaniał publiczność do refleksji i mówił, że w głębi duszy każdy chce dążyć do modelu rodziny idealnej.

Młodzi aktorzy, oraz reżyser spektaklu Sławomir Węglarz zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Nie zabrakło również podziękowań dla opiekuna grupy, którym jest ks. Robert Anusiewicz. W podziękowaniu za występ goście otrzymali z rąk Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie słodki upominek.

Serdecznie gratulujemy młodzieży z Łapanowa zaangażowania, kreatywności i wysokiego poziomu artystycznego.  Życzymy sukcesów, udanych spektakli i wspaniałej publiczności.

Przypominamy, że już w najbliższy czwartek o godz. 10.30 ruszają w Centrum Kultury przesłuchania w ramach X Młodzieżowych Spotkań Teatralnych „Rampa 2018”, a w piątek o godz. 12.00 serdecznie zapraszamy na Jubileuszową Galę Finałową, podczas której będzie można zobaczyć najlepsze spektakle tegorocznej edycji.