Plany Grupy Artystyczej Gdów-Art na nowy rok kulturalny

27 września odbyło się pierwsze w roku kulturalnym 2019/20, spotkanie grupy artystycznej Gdów-Art. Uczestnicy stawili się pełni chęci do nowych działań i ze wspaniałymi pomysłami. Co może nas czekać w najbliższym czasie? Grupa planuje wspólną wystawę wszystkich uczestników już jesienią! Poprzez tą wystawę chcielibyśmy nawiązać współpracę z grupami artystycznymi działającymi w sąsiednich miejscowościach i spotykać się podczas wspólnych wernisaży i wymieniać artystyczne doświadczenia.

 Artyści  z grupy Gdów – Art będą nie tylko pokazywać swoje prace,ale także uczyć się podczas warsztatów, na które grupa wyjedzie. Będą także warsztaty zorganizowane na miejscu, w Centrum Kultury, a  najbliższe planowane są na ferie zimowe. Wezmą w nich udział nie tylko artyści, ale także zapraszamy młodzież i  dzieci. Będą one mogły wziąć udział w warsztatach z dorosłymi  i podpatrzeć ich przy pracy, a potem uczestniczyć we wspólnej wystawie. Warsztaty poprowadzi pani profesor z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Podczas ferii zimowych dzieci i młodzież będą mogli skorzystać także z zajęć prowadzonych przez uczestników grupy Gdów-Art, nie tylko w Centrum Kultury w Gdowie, ale także w świetlicach. Jeżeli są grupy chętne, by na przykład podczas ferii udostępnić lokal, zorganizować chętne dzieci – zapraszamy do współpracy.

Pamiętając jakim powodzeniem cieszyły się w zeszłym roku nasze prace, już dziś przygotowujemy się do udziału w kiermaszu świątecznym, gdzie będzie można nabyć gwiazdkowe prezenty przygotowane przez członków grupy.

Grupa Gdów Art ma także marzenia na przyszłość takie jak: przestronna pracownia plastyczna z piecem do wypału ceramiki. Można byłoby organizować w niej warsztaty malarstwa, rzeźby, ceramiki, itp. nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Prowadzącymi byliby członkowie grupy lub zaproszeni artyści. Są plany, są marzenia, a zatem czekamy w kręgach naszej grupy na chętnych nie tylko dorosłych, ale także młodzież, która rozpoczęła naukę w szkołach artystycznych, by uczyć się od siebie, wspólnie spędzać czas i tworzyć  sztukę!

Comments are closed.