Pierwszy tydzień wakacji za nami

Pierwszy tydzień wakacji z Centrum Kultury już za Nami. W poniedziałek 1 lipca dzieci świetnie bawiły się przy komedii animowanej „Agent Kot”. We wtorek 2 lipca w Centrum Kultury odbyły się pierwsze z trzyczęściowego cyklu zajęcia artystyczne dla dzieci, mające na celu przygotowanie przedstawienia bajki muzycznej „Piotruś i Wilk” według Sergiusza Prokofiewa. Pierwszego dnia dzieci zapoznały się z treścią bajki, otrzymały role, dowiedziały się jakie instrumenty muzyczne będą towarzyszyć ich bohaterom, zaprojektowały kostium dla swojej postaci, odbyła się też pierwsza próba. W kolejne dni uczestnicy zajmowali się przygotowywaniem strojów, nauką ruchu scenicznego i przygotowaniem scenografii. Tego samego dnia odbył się też konkurs karaoke na wakacyjną lub letnią piosenkę. Wszyscy mali uczestnicy otrzymali drobne wakacyjne upominki za odwagę, a zwycięzcy za piękny występ. W czwartek 4 lipca dzieci wybrały się również do kręgielni. Natomiast w piątek odbyły się warsztaty kulinarne, które poprowadziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bilczyc. Uczestnicy przygotowywali letnią sałatkę owocową oraz przepyszne babeczki. Pierwszy tydzień wakacji zakończyło niesamowite przedstawienie pt. "Piotruś i Wilk" przygotowane przez dzieci pod okiem Pani Ani Suchoń.