Na sportowo w czasie Święta Ziemi Gdowskiej

Tradycją Święta Ziemi Gdowskiej są niedzielne turnieje siatkówki plażowej, organizowane corocznie z Zespołem Szkół w Gdowie. Jednak nie była to jedna atrakcja, przygotowana dla amatorów sportu.

W sobotę, 3 sierpnia, na Błoniach na Zarabiu w Gdowie odbyło się bokserskie show z udziałem Mariusza Wacha-Mistrza Świata federacji TWBA w wadze ciężkiej. Podstawowe techniki bokserskie pod okiem mistrza doskonalili Gospodarz Gminy Gdów- Pan Zbigniew Wojas i Dyrektor Centrum Kultury- Pani Wioleta Chmiela oraz osoby chętne wybrane z publiczności. Uczestnicy zabawy mogli zdobyć karnety i wejściówki do siłowni Jodo-Gym, która była współorganizatorem wydarzenia. Obok Mariusza Wacha na scenie wystąpił także inny pięściarz- Andrzej Sołdra. Obaj sportowcy przekazali na licytację swoje koszulki z autografami, a pieniądze z tej licytacji zasiliły konto zbiórki na leczenie i rehabilitację Piotra Biernata z Bilczyc.

Niedziela rozpoczęła się od corocznego turnieju siatkówki plażowej na strefach rekreacyjnych na Zarabiu. Chętnych nie brakowało, a zacięte pojedynki toczyły się przez wiele godzin. Zwycięzcami okazała się para wczasowiczów z Olsztyna odpoczywająca w Gdowie. W ich ręce trafiły puchary oraz nagroda główna ufundowana przez firmę Tatyn Dach z Gdowa- bilety na mecz Reprezentacji Polski na Stadionie Narodowym. Dyplomy oraz nagrody uczestnikom turnieju wręczył Wójt Gminy Gdów pan Zbigniew Wojas w asyście Dyrektor Zespołu Szkół w Gdowie pani Anety Stanisz.

Comments are closed.