“Mój Rynek” już otwarty

W niedzielę 5 maja 2019 r. otwarto oficjalne targowisko „Mój Rynek”.  Na początku spotkania Pani Dyrektor Centrum Kultury Wioleta Chmiela przywitała licznie zgromadzonych gości:  kupujących i sprzedających. Do symbolicznego przecięcia wstęgi zaproszono: Wójta Gminy Gdów Zbigniewa Wojasa, Przewodniczącego Rady Gminy Tadeusza Ciężarka, Marię Mleczko Przewodniczącą Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich, sołtysa Gdowa Zbigniewa Gumułkę, reprezentantkę Zespołu Tańca i Śpiewu Małe Zręczyce oraz ks. Tomasza Jajecznicę, który uroczyście poświęcił nowy obiekt.  Gospodarz Gminy powiedział kilka słów o inwestycji i zaprosił wszystkich do częstego korzystania z targowiska oraz stref rekreacyjnych na Zarabiu.

Swoje produkty zaprezentowały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z naszej gminy. Można było zakupić m.in chleb wiejski, smalczyk, wiejskie masło i jajka, paszteciki drobiowe, grochówkę pierzchowską, produkty z kaszy jaglanej oraz przeróżne ciastka i ciasteczka a także bezalkoholowe nalewki. Od lokalnych producentów można było zakupić pomidory, miody a także sadzonki kwiatów. Swe stoiska miała także pracownia hafciarska oraz grupa artystyczna Gdów-Art.

Dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych warsztatach artystycznych oraz florystycznych.  Na scenie wystąpił Zespół Tańca i Śpiewu „Małe Zręczyce”, Zespół Ludowy „Mali Gdowianie”, Przedszkolaki z Gdowa- grupa Skrzaty oraz „Klub Seniora”.

O kolejnych wydarzeniach na targowisku będziemy informować na naszych stronach, a tymczasem zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z niedzielnego wydarzenia.

zdj. Artur Kasprzyk

Więcej zdjęć na naszym FB:Otwarcie Targowiska Mój Rynek

Podczas festiwalu twórczości kulinarnej i ludowej, który odbywał się w dniu oficjalnego otwarcia "Mojego Rynku" Gminny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdowie realizował zadanie pn. "Zakup strojów ludowych oraz promocja podczas imprez kulinarnych markowej żywności z terenu Gminy Gdów i obszaru LSR Dolina Raby". Zdanie realizowane  w ramach projektu grantowego pn. "Promocja tradycyjnej żywności z obszaru LGD Dolina Raby" jest współfinansowane  ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Festiwal twórczości kulinarnej i ludowej był jedną z czterech imprez promujących przez KGW z terenu Gminy Gdów markową żywność tradycyjną z terenów Doliny Raby.

Comments are closed.