Mali Gdowianie na III Dziecięcym Festiwalu Folklorystycznym w Wieliczce

17 listopada w Wieliczce odbył się po raz trzeci Dziecięcy Festiwal Folklorystyczny im. Seweryna Udzieli. Do udziału w tym wydarzeniu zostały zaproszone grupy folklorystyczne z powiatu wielickiego. Naszą gminę reprezentował Zespół Ludowy „Mali Gdowianie" działający przy naszym Centrum Kultury.

Podczas Festiwalu dzieci i młodzież prezentowały elementy folkloru śląskiego, lubelskiego, z okolic Beskidu Żywieckiego, folkloru Krakowiaków i Lachów Sądeckich. Nasz zespół  pokazał spiskie zabawy, tańce i śpiew.

Gdowska publiczność mogła oglądnąć program "Zabawy spiskie" w czasie wernisażu grupy artystycznej Gdów-Art, gdzie po raz pierwszy zespół prezentował właśnie ten program. A kolejna szansa na podziwianie młodych artystów już niebawem, 18 grudnia, w Centrum Kultury w czasie finału konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową.

Gratulujemy pięknego występu naszym artystom i ich instruktorom.

zdjęcia: Centrum Kultury w Gdowie, oraz Miasto i Gmina Wieliczka