„Małe Zręczyce” po raz pierwszy na XXI Małopolskiej Giełdzie Agroturystycznej w Krakowie

Działający pod patronatem Centrum Kultury w Gdowie Zespół Tańca i Śpiewu Małe Zręczyce wspólnie z KGW z Pierzchowa reprezentował Gminę Gdów podczas XXI Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej. Grupa zaprezentowała się na terenie Kampusu Uniwersytetu Rolniczego przy Al. 29 Listopada w Krakowie w sobotę 21 kwietnia, o godz. 12.00.

Prezentacja folklory ziemi gdowskiej w wykonaniu „Małych Zręczyc” została bardzo entuzjastycznie przyjęta przez obecnych w tym dniu wystawców oraz gości. Zespół wystąpił w towarzystwie kapeli „Zręczyckiej” w składzie: kierownik zespołu - Hanna Dziewońska (akordeon), Joanna Pudlik (skrzypce), Jan Polończyk (trąbka). Oklasków nie było końca.

Równie udany dzień był dla Pań z Pierzchowa, które w konkursie na „Stanowisko Dziedzictwo Kulinarne Polskiej Wsi XXI Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej” zdobyły I miejsce i nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Śniadanie gen. Dąbrowskiego podbiło serca Jurorów!  Serdecznie gratulujemy!