Konkurs “Polskie drogi do wolności” rozstrzygnięty!

15 czerwca 2018 roku w Centrum Kultury odbyło się  podsumowanie części plastycznej konkursu plastyczno - muzycznego :POLSKIE DROGI DO WOLNOŚCI" zorganizowanego z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości.

Spotkanie rozpoczęło się występem Urszuli Zając zwyciężczyni konkursu w kategorii muzycznej , która wykonała utwór pod tytułem „Ojczyzna”.

W konkursie plastycznym wzięło udział 27 uczestników ze szkół podstawowych w : Gdowie, Winiarach, Bilczycach, Książnicach, Pierzchowie, Niegowici i Marszowicach,  wykonali 25 prac płaskich I 2 prace przestrzenne.  Prace oceniło jury w składzie Wioleta Chmiela dyrektor C.K. w Gdowie i Anna Suchoń plastyk w C.K.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i chorągiewki  a zdobywcy miejsc I,II,III i wyróżnień dyplomy i nagrody.

Kategoria  od 8 do 11 lat:

wyróżnienia - Jakub Białota  S.P. Książnice, Franek Mosur S.P. Winiary

II nagroda – Franek Wantuch S.P. Niegowić

I nagroda – Lena Augustyn S.P. Bilczyce

Kategoria od 12 do 13 lat:

wyróżnienia - Julia Kwiatek S.P. Książnice, Magdalena Szostak S.P. Książnice

III nagroda -  Agnieszka Dudek S.P. Marszowice

II nagroda – Oliwia Rudzka S.P. Marszowice, Milena Konieczna S.P. Gdów

I nagroda – Kamil Korpan S.P. Gdów

Kategoria od 14 do 16 lat:

III nagroda – Gabriela Jania S.P. Gdów, Weronika Linczowska S.P. Gdów

II nagroda – Zuzanna Knapik S.P. Gdów, Maria Chyba S.P. Gdów

I nagroda Amelia Szewczyk S.P. Gdów

Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie w Centrum Kultury w Gdowie   stając  się  wizytówką w roku obchodów 100- lecia  niepodległości. Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w konkursach plastycznych organizowanych przez nasz ośrodek.