Koncert Laureatów V Ogólnopolskiego Konkursu Fletowego

W sobotę, 7 grudnia w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie odbył się Koncert Laureatów V Ogólnopolskiego Konkursu Fletowego. Wcześniej, w siedzibie Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdowie, która była organizatorem konkursu odbyły się przesłuchania uczestników.

W tym roku do konkursu zgłosiło się 55 uczestników z różnych stron Polski: Cieszyna, Domosławic, Dębicy, Słupca, Bobowej, Żegociny, Gliwic,  Suchej Beskidzkiej, Krakowa, Wieliczki, Świątnik Górnych, Wrocławia, Gliwic, Rymanowa, Częstochowy, Brzegu, Bielsko-Białej, Nowego Sącza.

Jak zawsze młode talenty oceniane były przez wybitnych pedagogów i instrumentalistów, w tym roku byli to: prof. Jerzy Mrozik z Wrocławia– Przewodniczący Jury, mgr Ewa Dębska z Nowego Sącza oraz dr Łukasz Zimnik z Katowic.

W czasie Koncertu Laureatów zdobywcy trzech pierwszych miejsc oraz wyróżnień odebrali nagrody i dyplomy, a na scenie zaprezentowała się trójka zwycięzców:

Kotowski Natan – klasa fletu Małgorzaty Matuszczak  PSM I st. im. J. Elsnera w Brzegu

Kuźmicka Anna – klasa fletu Anny Dzienniak  OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu.

Łusiewicz Olga –  klasa fletu Anity Kmiecik ZSM im. A. Szeluty w Słupcy

Wśród osób nagrodzonych nie zabrako uczniów z gdowskiej Szkoły Muzycznej:

II miejsce Miąsko Julia – klasa fletu Joanny Synowiec PSM I st. w Gdowie (grupa I)

III miejsce ex aeuqo Chanek Liliana  – klasa fletu Joanny Synowiec PSM I st. w Gdowie i Maria Zabdyr – klasa fletu Joanny Synowiec PSM I st. w Gdowie (grupa II)

wyróżnienia: Zakrzewski Michał – klasa fletu Joanny Synowiec PSM I st. w Gdowie

Anna Huszczo z PSM I st. w Gdowie została wyróżniona wśród pianistów akompaniatorów.