Jan Paweł II na kartach kroniki domu kultury

15 lat temu w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Gdowie, bo taką oficjalną nazwę miało obecne Centrum Kultury, odbyła się wystawa poświęcona Papieżowi Janowi Pawłowi II, która nosiła tytuł „DZIĘKI OJCZE ŚWIĘTY”. W dniu urodzin Ojca Świętego zostały zaprezentowane obrazy dzieci, młodzieży oraz dorosłych, pamiątki i zdjęcia mieszkańców gminy Gdów zgromadzone przez lata spotkań z Ojcem Świętym. Recytowano wiersze Karola Wojtyły, czytano wspomnienia i fragmenty kazań. Wzruszano się przy dźwiękach utworu „Łzy Matki”, odegranego przez panów trębaczy z gdowskiej Orkiestry Dętej. Wydarzenie to zapisało się na kartach kroniki domu kultury i to te karty dzisiaj prezentujemy w setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły – Papieża Jana Pawła II. Są to fragmenty tekstów z ówczesnej prasy umieszczone w kronice, zapis z kroniki z dnia 5 maja 2005 roku oraz zdjęcia obrazów i obchodów uroczystego wernisażu.