Grant dla Centrum Kultury w Gdowie w wysokości 116 700 zł

Miło jest nam poinformować, że wśród 200 domów, centrów i ośrodków kultury z całej Polski które otrzymało dofinansowanie w ramach konkursu grantowego „Konwersja cyfrowa domów kultury” jest Centrum Kultury w Gdowie. Projekt „Cyfrowa akcja – kulturalna reakcja” otrzymał 94 punkty i znalazł się na 6 miejscu.

Celem konkursu jest wyposażenie grantobiorców w kompetencje i umiejętności niezbędne do prowadzenia i rozwijania statutowych działań jednostek w zakresie edukacji kulturalnej oraz animowania działań kulturalnych w społecznościach lokalnych poprzez kompleksowe szkolenia i doposażenie w sprzęt niezbędny do prowadzenia działań edukacyjnych i animacyjnych online lub w sposób cyfrowy.
Realizacja projektu jest elementem działań wspierających instytucje kultury w związku z pandemią COVID-19.

Projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem instytucji kultury. Wpłynęło 1221 wniosków, z czego 1006 przeszło pozytywnie ocenę formalną. Ostatecznie wyłoniono 200 grantobiorców, którzy otrzymają łączne dofinansowanie w kwocie 26 430 500 złotych.

Projekt Konwersja cyfrowa domów kultury finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Źródło: https://www.nck.pl/dotacje-i-stypendia/dotacje/granty/konwersja-cyfrowa-domow-kultury/aktualnosci/wyniki-naboru-do-konkursu-grantowego