Co słychać w grupie Gdów-Art?

W środę, w Centrum Kultury w Gdowie odbyło się czwarte już zebranie grupy artystycznej GDÓW–ART. Ponieważ w grupie sporo się dzieje, nadszedł czas na pierwsze podsumowania.

Artyści po raz pierwszy zaprezentowali się mieszkańcom gminy na kiermaszu świątecznym  przed gdowskim Urzędem Gminy,  gdzie można było nie tylko obejrzeć, ale także zakupić artystyczne pamiątki. Kolejnym przedsięwzięciem grupy było zorganizowanie i przeprowadzenie artystycznych zajęć dla dzieci podczas ferii zimowych.  W tych różnorodnych zajęciach uczestniczyło bardzo dużo dzieci. Na zebraniu, pani dyrektor  CK, Wioleta Chmiela, podziękowała artystom i wręczyła słodkie niespodzianki. Relacje fotograficzne z zajęć są dostępne na stronach internetowych CK i GDÓW – ART. Podsumowaliśmy także koncert pana Janusza Gajca, który zagrał i zaśpiewał przed bardzo licznie zgromadzoną publicznością 13 stycznia w Gminnej Hali Sportowej.  Pan Janusz jest jak na razie jedynym muzykiem w grupie artystycznej GDÓW- ART  i czeka na wsparcie, bo pomysłów i planów w tej dziedzinie jest sporo.

Powstała także strona internetowa grupy artystycznej GDÓW – ART na facebooku. Będzie tam  można śledzić i komentować wszystkie działania grupy.

Plany na najbliższy czas: już 2 marca zapraszamy na kolejny wernisaż artysty z grupy GDÓW – ART.  Swoje grafiki zaprezentuje Jakub Warchał. Grupa przygotowuje się do udziału  w  warsztatach, które poprowadzi podczas najbliższego kiermaszu świątecznego w Gdowie oraz do wyjazdu na kiermasz w Lipnicy, a także do udziału w festiwalu,  który odbędzie się w Gdowie po raz pierwszy na początku maja 2019 roku. Będzie to festiwal twórczości ludowej i kulinarnej, ale znajdzie się także miejsce dla twórczości plastycznej, rzemiosła artystycznego i ludowego, a także dla ciekawych prezentacji muzycznych. O planach i działaniach grupy GDÓW – ART będziemy informować na bieżąco. Kolejne zebranie już za miesiąc przed następnym wernisażem i warsztatami wiosennymi.