Atrakcje na zakończenie ferii

Na zakończenie ferii z Centrum Kultury najmłodsi wykonywali wspaniałe talerzyki zdobione techniką decoupage, przygotowano dla nich konkursy z nagrodami oraz warsztaty taneczne. Chętnych do zabawy nie brakowało.

Finałem ferii 2018 była wycieczka do HistoryLandu, który znajduje się w starym dworcu PKP w Krakowie. Uczestnicy odkrywali historię zbudowaną z klocków LEGO. Czekała na nich interaktywna wyprawa wśród niezwykłych makiet zbudowanych z ponad miliona klocków, a także całe mnóstwo historycznych ciekawostek. Dzięki nim dzieci mogły stanąć oko w oko ze smokiem wawelskim, chwycić ster okrętu w czasie morskiej bitwy pod Oliwą i zagrać hejnał mariacki, a to tylko niektóre atrakcje. Poznawanie historii wzbogacone było pokazami multimedialnymi, animacjami, mappingami, a także innowacyjnymi gadżetami. Zaciekawienie zbudziła wśród uczestników wycieczki piękna, lecz nieskończona jeszcze makieta Klasztoru na Jasnej Górze zbudowana aktualnie z 27 tysięcy elementów oraz makieta Sukiennic, która jest najstarszą makietą HistoryLandu. Połączenie nowoczesnej technologii oraz klocków lego sprawiło, że niektórzy nie mogli oderwać wzroku. Na zakończenie wszyscy udali się do pokoju zabaw, w którym znajdowały się różniej wielkości klocki, którymi dzieci mogły bawić się do woli. Chętni mogli również zakupić zestawy LEGO. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Ferii 2018, rodzicom i opiekunom. Zapraszamy do Centrum Kultury w Gdowie.