Gdowski Orszak Trzech Króli – zapraszamy.

W imieniu Organizatorów: Gminy Gdów, Centrum Kultury w Gdowie, Parafii Narodzenia NMP w Gdowie, Parafii Wniebowzięcia NMP w Niegowici oraz Parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Jaroszówce serdecznie zapraszamy Mieszkańców, społeczności szkolne, grupy kolędnicze,  organizacje społeczne oraz wolontariuszy chcących włączyć się w przygotowanie Orszaku na Gdowski Orszak Trzech Króli - "Niechaj prowadzi nas gwiazda!" w piątek 6 stycznia 2023 r.. Zapraszamy do udziału społeczność szkolną, grupy kolędnicze, organizacje społeczne oraz mieszkańców całej gminy. Mile widziane stroje regionalne, królewskie, wojowników, dwórek, aniołków i pastuszków a także akcenty w kolorach orszakowych oraz związane z danym kontynentem. Jednocześnie zachęcamy do udziału w konkursie on-line na najpiękniejszy strój Gdowskiego Orszaku Trzech Króli oraz bezpłatnych warsztatach, podczas których będzie można wykonać strój orszakowy. 

6 stycznia w kierunku stajenki z Świętą Rodziną podążać będą 3 orszaki.

Orszak Afrykański króla Baltazara zbierze się o godzinie 14:15 na parkingu obok Szkoły Muzycznej w Gdowie (dawnej szkoły podstawowej, ulica Myślenicka 2). Po otrzymaniu koron, flag, balonów i śpiewników, uczestnicy wyruszą ulicą Myślenicką i Łapanowską.

Orszak Azjatycki króla Melchiora zbierze się o godzinie 14:15 na parkingu za budynkiem remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdowie (ulica Bocheńska 1155). Po otrzymaniu koron, flag, balonów i śpiewników, uczestnicy przemaszerują ulicą Bocheńską i Łapanowską.

Z kolei Orszak Europejski króla Kacpra podobnie jak w ubiegłym roku zbierze się na placy targowym w Gdowie (Targowisko „Mój Rynek”) o godzinie 14:15. Po otrzymaniu koron, flag, balonów i śpiewników wyruszy w kierunku stajenki ulicami Targową, Łapanowską i Młyńską.

Celem podróży Orszaków będzie dotarcie do stajenki Jezusa, która zostanie ustawiona na scenie na parkingu dolnym przy kościele w Gdowie. Tam poszczególne orszaki zostaną powitane około godziny 14.50, oddadzą pokłon nowonarodzonemu dzieciątku Jezus, a następnie, o godzinie 15:00, odbędzie się inscenizacja jasełkowa.

Organizatorzy będą częstować słodkimi krówkami oraz gorącą zimową herbatą.

Elementy strojów będzie można wykonać własnoręcznie podczas bezpłatnych warsztatów, które odbędą się w Centrum Kultury w Gdowie. Więcej szczegółów na stronie https://www.ck.gdow.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-warsztaty-stroje-orszaku-trzech-kroli/ .

Zachęcamy również do udziału w KONKURSIE ON-LINE NA NAJPIĘKNIEJSZY STRÓJ „GDOWSKIEGO ORSZAKU TRZECH KRÓLI”. Szczegóły na stronie  https://www.ck.gdow.pl/aktualnosci/konkurspiekniejszy-stroj-orszaku-trzech-kroli-2023-na-naj/ .

NIECHAJ PROWADZI NAS GWIAZDA!

Świętuj razem z nami!

 

 

Skip to content