Rozdanie nagród XIII CK-art w kategoriach literatura, plastyka oraz fotografia

W piątek, 1 kwietnia w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie Laureaci XIII Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-art 2022 w kategoriach literatura, plastyka oraz fotografia odebrali dyplomy, nagrody oraz statuetki. W imieniu gospodarza gminy Gdów gratulację złożył Zastępca Wójta Gminy Gdów Grzegorz Piętak oraz Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie Wioleta Chmiela. Statuetki XIII CK – art trafiły do Nadii Kijas (proza), Oliwii Rojewskiej (poezja), Zofii Lynch (malarstwo i grafika) oraz Natalii Donatowicz, która oprócz zdobycia I nagrody w kat. grafika zdobyła także statuetkę za całokształt CK-art.

Podczas uroczystej gali zaprezentowano nagrodzone prace oraz odczytano wiersz Liliany Chanek. Wystawę prac naszych młodych artystów można oglądać w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie. Zapraszamy!

Zachęcamy do obejrzenia VIDEO prezentującego nagrodzone prace, pod którym znajdują się wyniki konkursu oraz fotorelację z dzisiejszego wydarzenia.

Tymczasem przypominamy wyniki w kategoriach literatura, plastyka oraz fotografia. Więcej na temat przebiegu konkursu w tych kategoriach można przeczytać T U T A J.

LITERATURA:
kategoria proza:

I miejsce: Nadia Kijas
II miejsce: Anna Nawrot, Weronika Duraczyńska
III miejsce: Ada Włodarczak, Wiktoria Brak

STATUETKĘ XIII CK-ART W KATEGORII PROZA OTRZYMAŁA NADIA KIJAS.

kategoria poezja:
I miejsce – Oliwia Rojewska
II miejsce – Emilia Kowalska
III miejsce - Milena Nowak, Liliana Chanek
wyróżnienie: Zofia Mazur.

STATUETKĘ XIII CK-ART W KATEGORII POEZJA OTRZYMAŁA OLIWIA ROJEWSKA.

PLASTYKA:
kategoria malarstwo:

I miejsce – Zofia Lynch
II miejsce – Ada Włodarczak
III miejsce – Natalia Donatowicz, Dominika Kuźmicz
wyróżnienia: Paulina Końska, Wiktoria Brak, Kamil Pawłowski, Mateusz Kaczor.

kategoria rysunek:
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Natalia Donatowicz
III miejsce – Milena Trzepla
wyróżnienia: Anna Liszkiewicz, Dominika Marszałek, Roksana Kurzeja, Mariola Grzegorzak, Jan Potaczek

kategoria grafika:
I miejsce: Natalia Donatowicz
II i III miejsce - nie przyznano.

STATUETKĘ XIII CK-ART W KATEGORIACH MALARSTWO I GRAFIKA OTRZYMAŁA ZOFIA LYNCH.

FOTOGRAFIA:
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Mateusz Rębacz
III miejsce – Karol Wojtal, Aleksandra Flis
wyróżnienia: Bartek Kochan, Roksana Chmiela

STATUETKĘ XIII CK-ART ZA CAŁOKSZTAŁT CK - ART OTRZYMAŁA NATALIA DONATOWICZ.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Przeglądu za nadesłane prace i gratulujemy laureatom.

***

XIII Przegląd Artystyczny Młodzieży w Gdowie, organizowany przez Centrum Kultury w Gdowie przy współudziale Gminy Gdów, odbywa się pod Patronatem Honorowym Wójta Gminy Gdów. Patronat medialny nad konkursem objął "Dziennik Polski" oraz portal dla mieszkańców Gdowa i okolic "Mój Gdów" (www.mojgdow.pl).