GALA FINAŁOWA XIII PRZEGLĄDU ARTYSTYCZNEGO MŁODZIEŻY CK-ART 2022 w kat. TANIEC, MUZYKA I TEATR

W poniedziałek, 11 kwietnia, o godz. 17.00 rozpoczęła się uroczysta gala finałowa XIII Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-Art 2022. Publiczność zgromadzona w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie podziwiała wspaniałe występy 11 Laureatów.

Formacja Sztos z Akademii Ruchu pani Ewy Lipińskiej Galicy z Kłaja, laureat II miejsca w kat. zespoły, zaprezentował się w stylu hip-hop. Wokalistka: Sandra Kiełtyka z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach, która zdobyła I miejsca kat. soliści 9-12 lat wykonała utwór „Sen o Lwowie”, kolejno  Julia Wyszyńska z Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach (I miejsce kat. soliści 9-12 lat) wykonała utwór „Mamo tyś płakała”. Na scenie zaprezentował się także duet taneczny - Natalia Gaczoł i Zuzanna Pakieła z Niepublicznej Placówki Oświatowo-Wychowawczej "Frygi Drygi" z Zabierzowa. Dziewczynki przez rok same pracowały nad stworzeniem swojej własnej choreografii, a ciężka praca zaowocowała zdobyciem I miejsca i statuetki CK-art na tegorocznym przeglądzie. Utwór „Run to you” wykonała Wiktoria Kasprzyk z Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach (I miejsce i statuetka CK-art w kat. soliści 13-15 lat).  Z tej samej placówki z Niepołomic wystąpiła także Karolina Januszewska, zdobywczyni I miejsca i statuetki CK-art. w kat. soliści 13-15 lat, śpiewając „Happier”. Z kolei Alicja Nowak z Zespołu Szkół im. Ojca Św. Jana Pawłą II w Niepołomicach (I miejsce i statuetka CK-Art w kat. muzyka od 16 lat) zaśpiewała utwór „Szyba”. „SONET -  śmierć jak w sen” pięknie wykonał Alan Michalik z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach (I miejsce i statuetka CK-Art. w kat. muzyka od 16 lat). Dominika Kuźmicz ze Społecznej SP im. Lady Sue Rider w Niepołomicach (II miejsce w kat. soliści 13-15 lat) wykonała utwór "Scars to your beautiful" oraz zagrała na ciekawym instrumencie ukulele. Wystąpili także Dance and Fun 2  z Akademii Ruchu pani Ewy Lipińskiej Glicy z Kłaja (I miejsce i statuetka CK-Art. w kat. zespoły) oraz Aleksandra Suwara  (I miejsce i statuetka CK-art. w kat. taniec solo).

Po części artystycznej przyszedł moment na rozdanie dyplomów, nagród oraz statuetek, które osobiście wręczył Wójt Gminy Gdów - Zbigniew Wojas. Złota statuetka za największą ilość zgłoszeń i nagród powędrowała do Społecznej Szkoły Podstawowej im. Lady Sue Rider w Niepołomicach - gratulujemy!
Całośc wydarzenia poprowadziła Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Laureatom i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu - już za rok!

XIII Przegląd Artystyczny Młodzieży w Gdowie, organizowany przez Centrum Kultury w Gdowie przy współudziale Gminy Gdów, odbywa się pod Patronatem Honorowym Wójta Gminy Gdów. Patronat medialny nad konkursem objął "Dziennik Polski" oraz portal dla mieszkańców Gdowa i okolic "Mój Gdów" (www.mojgdow.pl).

Z wynikami w kategoriach muzyka i taniec można zapoznać się TUTAJ, a w kategorii teatr TUTAJ. 

Więcej zdjęć na Facebooku Centrum Kultury Gdów TUTAJ. 

Foto: Centrum Kultury w Gdowie.

Skip to content