ZNAMY ZWYCIĘZCÓW W KATEGORIACH FOTOGRAFIA, PLASTYKA I LITERATURA W XIV PRZEGLĄDZIE ARTYSTYCZNYM MŁODZIEŻY CK-art W GDOWIE

ZNAMY ZWYCIĘZCÓW W KATEGORIACH FOTOGRAFIA, PLASTYKA I LITARATURA W XIV PRZEGLĄDZIE ARTYSTYCZNYM MŁODZIEŻY CK-art W GDOWIE

Serdecznie zapraszamy Laureatów, na uroczystą Galę XIV CK-art, która odbędzie się w najbliższy piątek 24 kwietnia 2023 r. o godzinie 12:00 na sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie. 

Jury nie miało łatwej pracy, bowiem najlepsze prace plastyczne należało wybrać spośród aż 163, przesłanych przez 49 uczestników. Także fotografia cieszyła się dużą popularnością. Swój udział w konkursie zgłosiło w niej 27 uczestników, przesyłając łącznie 104 zdjęcia. W kategorii literatura 13 uczestników zaprezentowało łącznie 13 wierszy oraz 4 utwory napisane prozą.

17 marca  2023 roku w Centrum Kultury w Gdowie odbyło się posiedzenie Jury XIV Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-art w kategorii fotografia i plastyka, podczas którego wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji konkursu. 

W obradach brali udział: pani Joanna Nalepa – artystka zrzeszona w ZPAP oraz polonistka, pan Bogusław Banach – fotograf, pani Angelika Czyrnek – Markut projektantka mody oraz pani Anna Suchoń – instruktor plastyki z CK w Gdowie.

Po obejrzeniu i ocenie  prac plastycznych i  fotografii, w kategorii szkoły podstawowe: klasy VI, VII, VIII oraz  szkoły średnie, jury postanowiło przyznać nagrody oraz wyróżnienia.

Jury w trakcie obrad.

Przykładowa praca w kategorii fotografia.

FOTOGRAFIA

wyróżnienia: Mia Firmanty, Wiktoria Kurdziel, Anna Nawrot, Klara Szostek, Kamila Nowak, Hubert Kowalewski, Wojciech Melnyczuk - Niepołomice.

III nagroda: Milena Nowak - Niepołomice

II nagroda: Igor Baryła Niepołomice, Julia Wyszyńska - Niepołomice

I nagroda: Jakub Noskowiak - Bochnia

Przykładowa praca w kategorii grafika.

GRAFIKA

wyróżnienie , III m. – nie przyznano

II nagroda: Zuzanna Mirek – Niepołomice

I nagroda – Wiktoria Brak - Niepołomice

Przykładowa praca w kategorii rysunek.

RYSUNEK

wyróżnienia: Magdalena Janas, Emilia Gierek – Łąkta Górna, Nina Pawełczuk, Maja Duras, Milena Nowak, Izabela Sochacka, Julia Redzik, Wiktoria Jagusińska – Niepołomice, Zofia Lynch – Raciborsko, Karolina Wąsik – Bochnia, Rita Kulik - Dobczyce

III nagroda: Ada Włodarczak – Niepołomice, Maja Ładyga Gdów

II nagroda: Magdalena Drzygiel - Dobczyce

I nagroda: Amelia Kopera – Zręczyce

Przykładowa praca w kategorii malarstwo.

MALARSTWO

wyróżnienia: Zuzanna Mirek, Hanna Piekarska, Hanna Śliwiak – Kowal, Nikola Wołek, Jagoda Hamryszczak, Julia Radzik – Niepołomice

III nagroda: Magdalena Kochniarz - Niepołomice

II nagroda: Maja Ładyga - Gdów

I nagroda:  Zofia Lynch - Raciborsko

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Przeglądu za nadesłane prace i gratulujemy laureatom.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z prac Jury oraz wybranych prac konkursowych. Już niebawem na naszej stronie ukaże się prezentacja prac, na którą już dziś serdecznie zapraszamy.

Z kolei 21 marca  2023 roku w Centrum Kultury w Gdowie odbyło się podsumowanie XIV Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-art w kategorii literatura.

Prace oceniały: pani Barbara Rotter - Stankiewicz dziennikarka Dziennika Polskiego i redaktor naczelna kwartalnika Mój Gdów, polonistka oraz pani Joanna Nalepa – artystka plastyk zrzeszona w ZPAP oraz polonistka. Po przeczytaniu   prac literackich w kategorii poezja i literatura uczniów ze szkół podstawowych: z klas: VI, VII, VIII oraz  szkół średnich, jury postanowiło nagrodzić następujące osoby:

 POEZJA

wyróżnienie: Milena Nowak „Wojna”, „Dobro”, „Uśmiech”, Antoni Sawicki „Zapach wojny”, „Poszukiwanie szczęścia”

III nagroda: Magda Kachniarz „Galopem”, Lena Wąs „Poszukiwanie szczęścia”, Igor Baryła „Pada deszcz”

II nagroda: Łucja Drabik „Ścieżka przemyśleń”, „Tęsknota”, „Grobowa miłość”

I nagroda: Ada Włodarczak „Fraszka o fraszce”

PROZA

III nagroda: Nina Pawełczuk „Światełko w tunelu”, Hubert Kowalewski

II nagroda: Weronika Duraczyńska „Wianek w kolorze życia”

I nagroda: Anna Nawrot „Baśń o problemach”

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników konkursu, a zwłaszcza Laureatów, na uroczystą Galę XIV CK-art, która odbędzie się w najbliższy piątek 24 kwietnia 2023 r. o godzinie 12:00 na sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie. 

***

XIV Przegląd Artystyczny Młodzieży w Gdowie, organizowany przez Centrum Kultury w Gdowie przy współudziale Gminy Gdów, odbywa się pod Patronatem Honorowym Wójta Gminy Gdów. Patronat medialny nad konkursem objął "Dziennik Polski" oraz portal dla mieszkańców Gdowa i okolic "Mój Gdów" (www.mojgdow.pl).

 

Organizatorzy:

 

Patronat medialny:

 

Skip to content