Znamy laureatów konkursu na Bukiet Zielny Ziemi Gdowskiej

15 sierpnia br Centrum Kultury w Gdowie  przy współpracy z Urzędem Gminy w Gdowie i Parafią pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gdowie zorganizowało konkurs na Bukiet Zielny Ziemi Gdowskiej. Do konkursu zostały zaproszone organizacje KGW oraz rodziny z  Gminy Gdów.

Kwietno – zielne bukiety zostały zaprezentowane i ocenione na terenie gdowskiego kościoła przez jury w składzie:

Mirosława Tatomir – florystyka, uczestniczka i laureatka konkursów „Cudowna Moc Bukietów” organizowanych corocznie na Małym Rynku w Krakowie,

Elżbieta Matuszyk – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gdowie

Tomasz Miszczyk – kierownik Referatu Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy w Gdowie

Anna Suchoń – instruktor plastyki  w Centrum Kultury w Gdowie

To był pierwszy taki konkurs w naszej miejscowości, jury zgodnie uznało, że przygotowane bukiety były na bardzo wysokim poziomie- mówi przewodnicząca jury, Anna Suchoń- jurorzy ocenili, że dobór roślin jest właściwy i bogaty, spełnia wymogi konkursu, bukiety zachowują tradycję zarówno w formie jak i w zawartości. Liczyła się także estetyka wykonania. Taka sugestia nasza na przyszłe edycje konkursu by zwrócić uwagę, aby kwiaty nie wypadały z bukietów i by nie wkradały się niespodzianki jak np. sztucznie barwione rośliny. Będziemy chcieć, aby w kolejnych edycjach opisać z czego złożone są bukiety. I choć w tym roku nie było to wymogiem, to niektórzy uczestniczy dostarczyli listę wykorzystanych ziół i kwiatów.  Oczywiście kwiaty i zioła same w sobie są piękne, dodatkowo forma ich zaprezentowania, układy kompozycyjne jak np: stojąca wiązanka na gąbce, inna  przypominająca palmę wielkanocną, spontaniczny świeżo zerwany bukiet czy misternie ułożona wzmocniona, przycięta  kompozycja, dobór pięknych dodatków jak np. barwna ludowa wstążka w tradycyjne kwiaty, sznurki, juta, kokardy, owoce, warzywa, dobór kolorystyczny były zaskakujące, twórcze i jeszcze podkreślały urodę roślin.

Wyniki obrad jury:

kategoria "Bukiet tradycyjny"

I nagroda KGW Wieniec

II nagroda – KGW Zagórzany,

III nagroda – KGW Książnice,

wyróżnienia: KGW Wiatowice,  KGW Bilczyce.

kategoria "Bukiet rodzinny"

I nagroda – rodzina państwa Proszek

II nagroda – rodzina państwa Jajkowicz

III nagroda – rodzina państwa Kus

Wyróżnienia otrzymały bukiety państwa: Pietruszka, Bujak, Tańcula i Zegarlińskich.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.  Atrakcyjne nagrody dla laureatów konkursu ufundowali: Gmina Gdów, Restauracja i Plaża Kuter Port Nieznanowice, restauracja Szałas w Gdowie, stadnina koni Dom w Polach ze Zręczyc oraz Pan Józef Wcisło właściciel firmy Dorbud i PSB Mrówka Niepołomice.

Gratulujemy również pani Mirosławie Tatomir i Ewelinie Proszek wyróżnienia w tegorocznym konkursie krakowskim ‘Cudowna Moc Bukietów”.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii na naszym FB:https://www.facebook.com/centrumkultury.gdow/photos/pcb.1709055862606173/1709053552606404/?type=3&theater

 

Skip to content