Znamy laureatów etapu gminnego 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Dzisiaj w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie odbył się etap gminny 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Uczestnicy oceniani byli przez jury w składzie: Maria Bieńkowska, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, filia we Wrocławiu, aktorka teatralna i filmowa. Związana z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu, Anna Wesołowska, absolwentka PWST w Krakowie, aktorka filmowa i teatralna związana z Teatrem Śląsmim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach oraz Barbara Rotter Stankiewicz - polonistka, dziennikarka Dziennika Polskiego oraz redaktor naczelna gazety "Mój Gdów".

W "Turnieju recyatorskiem" wzieło udział 51 uczniów z naszej gminy. Każdy z nich przygotował wybrany przez siebie wiersz oraz fragment prozy. Usłyszeliśmy m.in utwory Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredro, Wisławy Szymborskiej, Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Wandy Chotomskiej. W turnieju "Wywiedzione ze słowa" wzieło udział 7 uczestników i 2 osoby w "Poezji śpiewanej".

Decyzją jury przyznano wyróżnienia i nagrody następującym osobom:

TURNIEJ RECYTATORSKI

Kategoria klas 0-III

I miejsce: Hanna Wojas (SP. Jaroszówka)

II miejsce: Tomasz Grabowski (SP. Gdów)

III miejsce ex aequo: Marcelina Jelonek i Karolina Półtorniak (SP Niegowić)

Wyróżnienia: Daria Partyka, Franciszek Bednarczyk, Marlena Gajec (SP. Pierzchów), Patrycja Pietrzak (SP. Bilczyce), Daniel Borysiewicz (SP. Zręczyce)

Kategoria klas IV-VI

I miejsce: Anna Rudek (SP. Niegowić)

II miejsce: nie przyznano

III miejsce: nie przyznano

Wyróżnienia: Kornelia Szostak, Amelia Trzupek (SP. Gdów), Alicja Zimirska (SP. Winiary), Gabriela Kwinta (SP. Książnice).

Kategoria klas VII-VIII

I miejsce: Rita Nowak (SP. Gdów)

II miejsce: nie przyznano

III miejsce: nie przyznano

Wyróżnienia: Julia Wilkołek i Zuzanna Mosur (SP. Winiary).

TURNIEJ WYWIEDZIONE ZE SŁOWA

I miejsce: Maria Flak (SP. Niegowić)

II miejsce ex aeqo: Hanna Kołos, Oskar Stoczyński (SP. Szczytniki)

III miejsce: Adrian Tota (SP. Szczytniki)

Wyróżnienia: Oliwia Strojna i  Adelajda Wania (SP. Niegowić) oraz Patryk Śledziński (SP. Szczytniki)

TIRNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ
I miejsce ex aeqo: Łucja Stawarz i Oliwia Job (SP. Szczytniki).

Do Etapu Powiatowego OKR decyzją Jury zostały nominowane następujące osoby:
Hanna Wojas, Anna Rudek, Rita Nowak, Tomasz Grabowski, Marcelina Jelonek, Karolina Półtorniak - "Turniej recytatorski".
Maria Flak, Hanna Kołos - "Turniej wywiedzione ze słowa"
Łucja Stawarz i Oliwia Job - "Turniej poezji śpiewanej"

Etap powiatowy Wielickie Centrum Kultury zaplanowało w terminie 27-31.03.2023 r.

Dyplomy i nagrody dla laureatów wręczyli: Dyrektor Gdowskiego Centrum Obsługi Oświaty pani Julita Natkaniec, Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie Wioleta Chmiela wspólnie z Jury 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Gratulujemy! Trzymamy kciuki za nominowanych do etapu powiatowego. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.