Zenek zaśpiewa w Gdowie 3 sierpnia.

"Przez Twe oczy zielone", „Królowa nocy”, "Prawdziwa miłość to ty", "Do Ciebie Aniu", "Granica", „Przekorny los” czy „Sonet dla miłości”, który zadedykował swojej żonie - te i inne przeboje usłyszymy w Gdowie już w sobotę 3 sierpnia 2024 r. na gdowskim Zarabiu. Serdecznie zapraszamy na koncert Zenona Martyniuka z zespołem. Gwiazda pierwszego Dnia Święta Ziemi Gdowskiej rozpocznie śpiew o godz. 21. Polski muzyk i piosenkarz nazywany „Królem Disco Polo”, wokalista zespołu Akcent, zaprezentuje się przed gdowską publicznością po raz pierwszy. Nie może was zabraknąć.... W pierwszy weekend sierpnia (3 i 4 sierpnia) na Zarabiu w Gdowie odbędzie się Święto Ziemi Gdowskiej. Dwudniowa impreza wypełniona będzie licznymi atrakcjami zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W sobotę 3 sierpnia zaśpiewają zespoły rockowe, a o godz. 21. gwiazda wieczoru -  Zenon Martyniuk z zespołem. W niedzielę 4 sierpnia wystąpi dziecięcy zespół Tulinki, czekać będą pokazy cyrkowe, tańca nowoczesnego i gimnastyki artystycznej. Wieczorem wystąpią Modelki, a na potańcówkę zaprosi zespół Baciary. Tego dnia organizatorzy zapraszają także na Festiwal Podpłomyka Plebańskiego. Na miłośników przysmaku Karola Wojtyły czekać będą warsztaty kulinarne. Chętni będą także mogli nabyć podpłomyki u pań z kół gospodyń wiejskich. Dodatkowo - wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne i handlowe, pokazy taneczne i dwudniowa dyskoteka pod gwiazdami. Wydarzeniu towarzyszyć będzie loteria fantowa na rzecz Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Podolanach, gdzie prowadzona jest bezpłatna rehabilitacja dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Na Święto Ziemi Gdowskiej zaprasza Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

Życie i twórczość muzyka jest bardzo dobrze znana szerszej publiczności.

W lipcu 2014 zaprezentował utwór „Przez Twe oczy zielone”. Teledysk do piosenki odniósł sukces w serwisie YouTube, zostając drugim klipem do polskiej piosenki (po utworze „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend), który przekroczył próg 100 milionów wyświetleń). W grudniu 2016 zaśpiewał utwór, w duecie z Marylą Rodowicz, podczas koncertu sylwestrowego w Zakopanem

- podkreśla Agencja Brussa.

Polski muzyk i piosenkarz związany jest głównie z gatunkiem disco polo. Sławę zyskał ze swoim zespołem Akcent, którego był współzałożycielem razem z Mariuszem Anikiejem. Nazywany królem disco polo. Jego kariera sięga początku lat 90-tych.

"Zespół Akcent powstał w 1989 roku. Założyli go: Zenon Martyniuk, występujący dotychczas w zespole Akord i Mariusz Anikiej, występujący wcześniej w zespole Centrum.

W 1991 roku ukazała się pierwsza kaseta zespołu, zatytułowana po prostu "Akcent 1". Znalazły się na niej pierwsze przeboje zespołu: "Chłopak z gitarą", "Dajcie mi gitarę", "Tabu tibu".  W sierpniu 1991 r. obaj muzycy wyjechali do Belgii. Tam nagrali drugi album zespołu "Żegnaj mała". Wkrótce potem zespół się rozpadł. Zenon Martyniuk podjął współpracę z zespołem Crazy Boys, z którym nagrał dwie kasety: "Daleka droga" i "Mała o, o!", a następnie razem z Henrykiem Mellerem stworzył zespół Ex Akcent, który wydał 3 kasety: "Szczęśliwy czas", "Piękna niedziela" oraz "Kolędy". W tym czasie Mariusz Anikiej występował razem z Markiem Majewskim w zespole Marinero. o powrocie z Belgii Zenek i Mariusz reaktywowali zespół Akcent. W krótkim czasie wydali dwie kasety: na jednej, "Dajcie mi gitarę", zawarli 10 piosenek pochodzących z pierwszych dwóch albumów zespołu, w nowych wersjach. Druga, "Słuchajcie chłopcy" zawierała premierowe kompozycje, wsród nich przebój "Stary Cygan", który znalazł się w pierwszej dziesiątce ogólnopolskiego plebiscytu Radia Katowice na Przebój Roku 1993. Od tego czasu Akcent stał się jednym z czołowych zespołów nurtu disco polo, który w tych czasach zyskiwał sobie coraz większą popularność.

Kolejny album "Peron łez" potwierdził tę pozycję. Rok 1994 przyniósł dalsze sukcesy. Ukazał się wtedy album "Życie to są chwile". Pochodzące z niego utwory "Mała figlarka" i "Dźwięki strun" stały się chyba największymi przebojami w historii zespołu. Rozbrzmiewały praktycznie w całej Polsce, również tam, gdzie muzyka disco polo nie cieszyła się wczesniej popularnością. Do tych dwóch utworów nakręcone były także pierwsze teledyski Akcentu.

Kolejną płytą zespołu, wydaną w 1995 roku, był "Czar miłości", promowany przez takie teledyski, jak "To właśnie ja" i "Kołysanka dla ukochanej".

Rok 1996 to okres eksperymentów muzycznych. Zespół podjął wtedy współpracę z Igorem Giro, czego rezultatem był niezwykły, zupełnie odmienny od typowych klimatów zespołu, album "Akcent Dance". Dwa utwory z tej płyty: "Daleko do gwiazd" i "Całuj mnie" doczekały się teledysków. Eksperyment, choć bardzo udany, okazał się być tylko jednorazowym.

Już na następnym albumie "Oczarowałaś mnie", z którego pochodzą takie przeboje jak "Ostatni most", "Obraz Twój" i "Siwy koniu", zespół powrócił do swojego charakterystycznego brzmienia.

 O Nas 2

Kolejna płyta, jaka ukazała się w 1997 roku, była "Akcent Gold". Znalazło się na niej, prócz 1 utworu premierowego, 9 znanych przebojów zespołu w zupełnie nowych, zaskakujących aranżacjach. Nowe wersje takich utworów, jak "Tabu tibu", "Peron łez" czy "Żegnaj mała" stały się ponownie wielkimi przebojami. Do tej płyty nakręcono 2 teledyski: "Psotny wiatr" (utwór premierowy) oraz "Żegnaj mała".

Rok 1998, można powiedzieć, był ukoronowaniem działalności Akcentu w dotychczasowym składzie. Ukazała się wtedy płyta "Wyznanie", promowana przez 4 teledyski: "Wyspa szczęśliwych snów", "Zostań tu", "Wyznanie" i "Królowa nocy". Materiał ten przyniósł zespołowi Akcent główna nagrodę na III Ogólnopolskim Festiwalu Disco Polo i Dance w Ostródzie.

Rok 1999 przyniósł rewolucyjne zmiany w zespole. Po prawie 10 latach odszedł z zespołu Mariusz Anikiej. Nowa płyta "Wspomnienie", zawierająca 7 utworów premierowych oraz 7 starych przebojów w nowych aranżacjach.. Do następujacych utworów z tej płyty nakręcono teledyski: "Lato jest po to by kochać", "Pada deszcz" i "Wspomnienie".

Wraz z nadejściem nowego wieku zespół zwolnił nieco tempo. Na następną płytę zespołu fani czekali , aż 2 lata. Album "Moja gwiazda". Ukazała się w 2001 roku i jest ostatnim jak dotychczas premierowym materiałem zespołu. Promowany był przez teledyski "Dziewczyna z klubu disco", "Rodzinny dom" i "Moja gwiazda".

W 2002 roku ukazały się "Platynowe przeboje". W kolejnych latach zespół nagrał tylko pojedyńcze utwory, które prezentowane były na kolejnych festiwalach w Ostródzie.

 

Na początku 2006 roku ukazał się kolejny album w dorobku fonograficznym Zenka Martyniuka w duecie z Waldemarem Oksztulem - muzykiem występującym dawniej w zespole Imperium. Płyta nosi tytuł "Do Ciebie"

W latach 2006-2015 rośnie coraz bardziej popularność zespołu . Zespół wydaje hit za hitem między innymi takie utwory jak: Czemu jesteś tak dziewczyno – Piosenka podczas festiwalu w Ostródzie w roku 2007 otrzymuje nagrodę główną Gran Prix festiwalu. Rok 2008 to produkcja nowych utworów , które są grane przede wszystkim na koncertach i klubach. W latach 2009 -2014 zespól nie zwalnia tempa i powstają kolejne hity , które śpiewa cała Polska między innymi: Szczęśliwa Gwiazda , Tańcząca w deszczu , które to po raz kolejny zdobywają nagrody publiczności na festiwalu w Ostródzie. Podsumowanie tych lat jest kolejna nagroda w roku 2013 na festiwalu w Ostródzie , gdzie siedem utworów znalazło się w 30 hitów wszechczasów Disco Polo Hit.

 

 Bardzo ważną datą jest rok 2014 , gdzie utwór Przez Twe oczy Zielone otrzymuje nagrodę publiczności na festiwalu w Ostródzie. Kolejnym sukcesem w roku 2015 roku jest otrzymanie statuetki Osobowość Roku , którą to Zenon Martyniuk odbiera podczas wielkiej gali. osobistościW roku 2015 pojawia się w kinach film o muzyce Disco Polo w którym to reżyser wykorzystuje kilka utworów Akcent to świadczy o popularności zespołu.

Utwór Przez Twe Oczy Zielone staje się mega hitem w każdym zakątku Polski słuchają go nie tylko dorośli lecz i dzieci , muzyka trafia to kilku pokoleń. Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej po wygranym meczu z Irlandią w szatni tańczy w rytm muzyki Zenka.

Lider zespołu coraz częściej jest zapraszamy do mediów publicznych między innymi jest gościem słynnego programu Kuba Wojewódzki , czy też program Agaty Młynarskiej – Świat się kręci...

Nie słabnie popularność zespołu , który wciąż zaskakuje nowymi hitami takimi jak: Kochana wierzę w miłość , Skradłaś wszystko do których to teledyski kręci w Stanach Zjednoczonych. Obydwa utwory są mega hitami. Końcówka roku 2015 wyłania kolejny hit „ Przekorny Los” , który został wykonany podczas festiwalu w Ostródzie popularność jego rośnie z dnia na dzień.

W rok 2016-2018 upływa spokojnie zespół po sukcesie piosenki  "Przez Twe Oczy Zielone" koncertujemy w Polsce i na cały świecie. W roku 2017 ukazuje się książka biograficzna napisana przez Panią Martynę Rokitę "Życie to są chwile" . Książka sprzedaje w ponad 20000 tysięcy sztuk. W roku 2017 pojawia się napój energetyczny : ZENEK ENERGY DRINK", który do dziś z powodzeniem gości na półkach sklepowych. W 2018 roku rozpoczynają się zdjęcia do filmu fabularnego "ZENEK" produkcja Telewizja Polska S.A. Po raz kolejny na wielkiej scenie Sylwestra z TVP2 Zenek i zespół występują na największej imprezie w Polsce. W 2018 roku ukazuję się piosenka "Ja Gnam przed Siebie" teledysk został nakręcony w USA.

       W 2019 roku Zenek gości w historycznym programie Telewizji Polskiej "Szansa na sukces" ten odcinek ogląda ponad 2.5 mln widzów. Wszystkie media zarówna telewizja , internet , prasa piszą o zespole Akcent , który jest niekwestionowany liderem w branży muzycznej nurtu Disco . O popularności świadczą liczy w Internecie oglądalność oficjalnego kanału YOU TUBE to cyfry w milionach , żaden inny zespół nie jest w stanie  się pochwalić takimi wynikami . Portal społecznościowy Facebook  to kolejne medium spotkań z Fanami ,który liczna z dnia na dzień rośnie i jest już liczona w tysiącach niedługo w milionach to tylko świadczy o ogromnej popularności Zenona Martyniuka , jego hitów i zespołu Akcent"

- czytamy na oficjalnej stronie zespołu Akcent. 

Organizatorami Święta Ziemi Gdowskiej są Gmina GdówCentrum Kultury w Gdowie oraz Solny Catering – Organizacja Imprez Plenerowych. 

Sponsor główny: Fiberlink.

Sponsorzy:
1.    Krakowski Bank Spółdzielczy
2.    Fiberway
3.    Say Yes! Szkoła Języków Obcych Anna Kucharczyk w Łapanowie
4.    SAZ
5.    Bonus Wnętrza Gdów
6.    Centrum Budowlane Niegowić
7.    PSB Dorbud (Polskie Składy Budowlane Dorbud)

Partnerzy: Fundacja Osób Niepełnosprawnych w Podolanach , Zakład Gospodarki Komunalnej w Gdowie Sp. z. o. , Centrum Wolontariatu w PodolanachTaniec Nowoczesny Sara Dąbrosz , Dance OmniaTaniec i Gimnastyka LADY Fitness Akademia Tańca i Fitness Myślenice oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Gdów.

Patronat medialny nad Świętem Ziemi Gdowskiej 2024 objęli: TVP3 KrakówRadio PlusDziennik PolskiKoncertowy Tarnów i okolice, Imprezowy Region oraz MójGdów.pl.

Do zobaczenia na koncercie Zenka Martyniuka z zespołem w Gdowie w sobotę 3 sierpnia! 

Tekst i foto: https://www.zespolakcent.pl/

Skip to content