ZAŚPIEWALI PIOSENKI ANDRZEJA ZIELIŃSKIEGO. PODSUMOWANIE XI FESTIWALU PIOSENEK ANDRZEJA ZIELIŃSKIEGO W GDOWIE

Tradycyjnie wspólnym śpiewem Laureatów konkursu z braćmi Zielińskimi zakończył się Festiwal Piosenek Andrzeja Zielińskiego. Czas zatem na podsumowanie tegorocznej edycji konkursu, który odbył się już po raz 11 w Gdowie, dostarczając wielu emocji i muzycznych doznań, a przede wszystkim, promując niezwykle bogatą twórczość artysty.

Jury w składzie: Andrzej Zieliński – przewodniczący, Jacek Zieliński, po uważnym przesłuchaniu zgłoszeń postanowiło przyznać:

W kategorii klas I-III
I miejsce – Sara Burnus - Nowohuckie Centrum Kultury
Wyróżnienie:
Marcelina Jelonek - Szkoła Podstawowa w Niegowici,
Kaja Brandys – Szkoła Podstawowa w Wiatowicach.

W kategorii klas IV-VIII
I miejsce: Aleksandra Sikoń – Centrum Kultury Podgórza w Krakowie
II miejsce: Amelia Jamka – Szkoła Muzyczna I stopnia w Gdowie
Wyróżnienie: Anna Kicka – Szkoła Podstawowa w Niegowici
Nagroda specjalna: Anna Rudek za innowatorskie podejście do „Króliczka” i za choreografię.

W kategorii szkoły średnie i dorośli:
I miejsce ex aequo - Joanna Grygo - Centrum Kultury
Raszyn oraz Anastazja Maćkowska - Liceum Ogólnokształcące w Bochni.

Wszyscy nagrodzeni zostali zaproszeni do wspólnego śpiewu z braćmi Zielińskimi podczas uroczystego koncertu – Widowiska „Mój Gdów” w niedzielę 27 listopada 2022 r. o godz. 17.00 w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie.

Koncertowe występy zakończył gość specjalny - honorowy obywatel gminy Gdów: Andrzej Zieliński, który wraz z bratem Jackiem Zielińskim zaśpiewał swoje premierowe utwory. Nie zabrakło również występów z Laureatkami XI Festiwalu Piosenek Andrzeja Zielińskiego w Gdowie. Wspólnie ze "Skaldami" zaśpiewała: Sara Burnus, Amelia Jamka i Anastazja Maćkowska. Na zakończenie wszyscy wspólnie wykonali piosenkę „Z kopyta kulig rwie”. Dla uczestników wydarzenia był to niezwykły i pełen emocji dzień, a także zaszczyt móc wystąpić z tymi wspaniałymi artystami. Ponadto Laureaci otrzymali statuetki, dyplomy i nagrody z rąk Wójta Gminy Gdów Zbigniewa Wojasa oraz Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie Wiolety Chmieli.

Niezwykły i bogaty artystycznie koncert zakończył także obchody 750-lecia lokacji Gdowa, a relacja z jego przebiegu znajduje się na stronie Centrum Kultury w Gdowie: https://www.ck.gdow.pl/aktualnosci/widowiskiem-moj-gdow-zakonczylismy-tegoroczne-obchody-75-lecia-lokacji-gdowa/ .

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom Festiwalu, a szczególnie Laureatom innowacyjnego podejścia do twórczości Andrzeja Zielińskiego. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu Piosenek Andrzeja Zielińskiego w Gdowie… już za rok w Centrum Kultury w Gdowie.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Kultury w Gdowie oraz Gmina Gdów.

Patronat medialny objęli TVP3 Kraków, Radio Kraków oraz portal MójGdów.pl .

Foto: Centrum Kultury w Gdowie, Elżbieta Sionko.