Zapraszamy na zbiórkę krwi 3 lipca

Już po raz kolejny zapraszamy do oddania krwi w Centrum Kultury w Gdowie. Najbliższa zbiórka już w niedzielę 3 lipca w godz. 9:00 - 13:00.

Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Krakowa będą czekać na ochotników chcących podzielić się z innymi drogocennym darem krwi, w godzinach: 9.00-13.00. Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji.

Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. Kandydat na dawcę krwi musi posiadać nr PESEL oraz powinien posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie w stopniu, który umożliwi mu bez udziału osób trzecich samodzielne zrozumienie treści kwestionariusza i wypełnienie go. Kandydat na dawcę nie może być po spożyciu alkoholu minimum 24 godziny przed oddaniem krwi. Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL:

– dowód osobisty, legitymację studencką,

– paszport, prawo jazdy,

– dawca wielokrotny – również legitymację Honorowego Dawcy Krwi.

Na Facebook’u utworzono stronę z wydarzeniem: Zbiórka Krwi w Gdowie. Można tam zaznaczyć swój udział w akcji, jak również w prosty sposób poinformować swoich znajomych o akcji, poprzez zaproszenie do wzięcia udziału w wydarzeniu. A przecież o to chodzi, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o zbiórce, im więcej dawców, tym więcej krwi dla potrzebujących.

Zachęcamy wszystkich, którzy mogą i chcą oddać krew za zbiórkę krwi w najbliższą niedzielę!

Skip to content