Zapraszamy na otwarcie mobilnej gry terenowej „MISJA URATUJ GDÓW”

„MISJA URATUJ GDÓW” – to nazwa mobilnej gry terenowej, której inauguracja odbędzie się we wtorek 21 czerwca 2022r. o godz. 9:30 na Zarabiu w Gdowie. Jako pierwsi próbę „uratowania Gdowa” podejmą uczniowie Szkoły Podstawowej w Gdowie oraz Szkoły Podstawowej w Niegowici, którzy zagrają w grę przygotowaną przez Centrum Kultury w Gdowie. Jeśli taka forma przekazania wiedzy o historii Gdowa przypadnie do gustu młodzieży szkolnej, zapewne każdy odwiedzający Zarabie z telefonem, będzie mógł spotkać na swej drodze rycerza Zbigniewa, postacie historyczne i fikcyjne. Przede wszystkim jednak w atrakcyjny sposób dowiedzieć się więcej o Gdowie, którego 750-lecie lokacji świętujemy w tym roku.

Aby zagrać w grę wystarczy posiadać smartfon lub tablet z  systemem iOS (w wersji 8.0 i wyższej) i Android (w wersji 6.0 wyższej) i mieć uruchomioną funkcję GPS. Niepełnoletni uczestnicy powinny pamiętać o przyniesieniu ze sobą PISEMNEJ ZGODY RODZICA, którą można pobrać TUTAJ.

Jeszcze przed udaniem się na Zarabie można zainstalować darmową aplikację ActionTrack, dostępną w Google Play i AppStore oraz TUTAJ.

Kod QR

Kod QR zostanie przekazany zawodnikom biorącym udział w inauguracji gry na miejscu. Niezbędny jest mobilny dostęp do Internetu i włączona usługa lokalizacji. Zaleca się zaopatrzenie w baterię przenośną powerbank. Przydadzą się także wygodne buty, gdyż uczestnicy gry będą mieć do pokonania niemal 4 kilometry na gdowskim Zarabiu. Zadaniem Graczy będzie wykonanie określonych zadań, rozwiązanie zagadek  i zdobycie jak największej liczby punktów. Gra zostanie zakończona, gdy wszyscy gracze dotrą do mety. Na zdobywców największej ilości punktów czekają nagrody, a dla wszystkich uczestników – kiełbaski z ogniska.

***

Przypomnijmy, że Centrum Kultury w Gdowie jest w trakcie realizacji grantu "Konwersja cyfrowa domów kultury" dofinansowanego z Funduszy Europejskich, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Gra jest częścią zadania „Cyfrowa Akcja – Kulturalna Reakcja”.

Koszt realizacji projektu pod nazwą „Cyfrowa Akcja – Kulturalna Reakcja” wynosi 122 700 zł, a kwota dofinansowania to 116 700 zł. W ramach projektu zakupiono już pętlę indukcyjną, która ułatwi odbiór wydarzeń kulturalnych osobom niepełnosprawnym oraz elementy wyposażenia cyfrowego studia nagrań. Rozpoczęły się również szkolenia dla pracowników z tworzenia gier terenowych, tworzona jest również aplikacja do znajdujących się na naszym terenie zabytków kulturalnych, historycznych i sakralnych. Centrum Kultury podczas szkoleń organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury opracowało strategię cyfrową. Celem projektu jest wyposażenie Centrum Kultury w Gdowie w kompetencje i umiejętności niezbędne do prowadzenia i rozwijania statutowych działań jednostek w zakresie edukacji kulturalnej oraz animowania działań kulturalnych w społecznościach lokalnych poprzez kompleksowe szkolenia i doposażenie w sprzęt niezbędny do prowadzenia działań edukacyjnych i animacyjnych online lub w sposób cyfrowy. Projekt Konwersja cyfrowa domów kultury finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Realizacja projektu odbywa się pod patronatem medialnym „Dziennika Polskiego” oraz opieką redakcyjną radia „RMF FM”.

REGULAMIN GRY dostępny jestTUTAJ.

ZGODA RODZICA dostępna jest TUTAJ.