ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W XV KONKURSIE WIELKANOCNYM

Centrum Kultury w Gdowie zaprasza do udziału w XV Konkursie Wielkanocnym na pisankę tradycyjną, kartkę świąteczną, palmę wielkanocną oraz gdowską babkę wielkanocną.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół i świetlic oraz do osób indywidualnych, dzieci wraz z dorosłymi (np. prace rodzinne) w części grupowej konkursu, z terenu gminy Gdów.

Celami konkursu są propagowanie tradycji, zwyczajów i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia symboli świątecznych, zainteresowanie dzieci i młodzieży tradycyjną kulturą ludową oraz plastyką obrzędową, utrzymanie zwyczaju wysyłania życzeń na kartkach świątecznych, stwarzanie okazji do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikających zwyczajów własnoręcznego zdobienia pisanek i wykonywania kartek świątecznych.

W kategoriach "Kartka" i "Pisanka wielkanocna" uczestnicy wykonują prace indywidualne (w tej kategorii nie przyjmujemy prac wykonanych grupowo), natomiast w kategoriach palma i babka - indywidualnie lub grupowo.

Do każdej pracy należy dołączyć wypełnioną drukowanymi literami metryczkę (załącznik do niniejszego regulaminu), którą można pobrać T U T A J.

Prace można składać w budynku Centrum Kultury w Gdowie 5 i 6 kwietnia 2022 r. w godz. 9:00 - 20:00.

Głównym kryterium oceny prac będą walory artystyczne, estetyczne i smakowe, pomysłowość, zgodność materiału i sposobu wykonania z ludowymi tradycjami (dotyczy palmy i pisanki).

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi w piątek 8 kwietnia 2022 r. o godz. 17:00.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 12  251 43 67 lub 512 186 807.

Zachęcamy do udziału w konkursie!