Wyniki Konkursu Wielkanocnego

W Centrum Kultury w Gdowie, 7 kwietnia 2022 r. odbyło się rozstrzygniecie XV Konkursu Wielkanocnego na najpiękniejszą palmę, pisankę, kartkę i po raz pierwszy - gdowską babkę wielkanocną. W konkursie wzięli udział młodzi uczestnicy z terenu gminy Gdów ze swoimi opiekunami. Do konkursu zgłoszono: 12 palm, 35 kartek, 18 pisanek i 8 babek wielkanocnych. Tegoroczne prace, zgłoszone na konkurs zostały wykonane bardzo starannie, z dbałością o estetykę, tradycję, kolorystykę, a w przypadku babki o wspaniały wygląd, opis i smak. Zwłaszcza palmy okazały się być wręcz misterne i prawie wszystkie spełniały kryteria regulaminowe. Jury tegorocznego konkursu przedstawiało się następująco: pani Wioleta Chmiela – dyrektor Centrum Kultury w Gdowie, pani Agnieszka Kossak – Linczowska - plastyk, pedagog, pani Żaneta Bzdyl – artysta plastyk i cukiernik, Anna Suchoń – plastyk CK w Gdowie i nagrodziło następujące prace:
W kategorii Kartka Wielkanocna
Natalia Substelna, Alicja Zaczyk
Milena Zabdyr, Milan Kuczko
Maja Kopera
Maja Szałacka
W kategorii Pisanka Wielkanocna
Laura Kuchnik, Alicja Piwowarczyk
Bartłomiej Wcisło
Krzysztof Łaciak
Milan Kuczko

W kategorii Babka Wielkanocna
Jakub Turecki z Babcią Czesią, Iga Natanek
Stanisław Natonek
Antonina i Karol Łaciak
Magdalena i Bogumiła Daniel

W kategorii Palma Wielkanocna:
Damian Smoleń, Aleksandra Słodka
Gabriela Burek
Magdalena i Tomasz Tuleja
Lidia Kus

Wszystkim serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do oglądania prezentacji na stronie Centrum Kultury w Gdowie.
W piątek, 8 kwietnia, o godz. 17.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie odbędzie się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, a uroczystość umili nam występ zespołu folklorystycznego "Mali Gdowianie”

foto: Centrum Kultury w Gdowie.