WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO ZORGANIZOWANEGO NA OKOLICZNOŚĆ 160. ROCZNICY POWSTANIA STYCZNIOWEGO

W Centrum Kultury w Gdowie, 19 stycznia 2023 r. odbyło się  podsumowanie konkursu plastycznego pod tytułem „Bohaterowie Powstania Styczniowego” zorganizowanego z okazji 160. rcznicy  wybuchu Powstania.  Organizatorem było Centrum Kultury w Gdowie, a patronat medialny objął portal "Mój Gdów". W konkursie wzięło udział 42 uczestników z terenu gminy Gdów, w trzech kategoriach wiekowych:

• do 10 lat,
  • od 11 do 17 lat,
  • dorośli.

Prace oceniło jury w składzie: Wioleta Chmiela – dyrektor Centrum Kultury w Gdowie, Anna Suchoń - instruktor plastyki w Centrum Kultury w Gdowie, Elżbieta Krawczyk – pracownik działu Organizacyjnego.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria wiekowa do 10 lat:

• Wyróżnienia – Amelia Wcisło 5 lat, Kacper Włodarczyk 10 lat, Bartłomiej Wcisło

• III nagroda – Aleksandra Niemiec 9 lat

• II nagroda – Szymon Bułat 10 lat

• I nagroda – Nikola Dziedzic 9 lat

Kategoria wiekowa od 11 do 17 lat:

• Wyróżnienia – Zofia Bereza 11 lat, Zuzanna Mosur 12 lat, Milena Radoń 12 lat, Nadia Szostak 11 lat, Karol Bułat 12 lat,

• III nagroda -  Julia Dudek 12 lat, Martyna Maciąga 12 lat

• II nagroda – Milena Szybowska 13 lat, Magdalena Stasiak 14 lat

• I nagroda – Milan Kuczko 13 lat, Amelia Kopera 12 lat

Kategoria wiekowa dorośli:

• Wyróżnienia – Milena Włodarczyk

• I nagroda – Oliwia Zagól

Wszystkie prace były na wysokim poziomie zarówno tematycznie, jak i warsztatowo. Charakteryzowały się wysokimi walorami artystycznymi, zwłaszcza w kategorii wiekowej od 11 do 17 lat. Zabrakło jednak prac w technikach graficznych. Uczestnicy odpowiedzieli na propozycję przedstawienia bohaterów Powstania Styczniowego. Nie brakło też prac przedstawiających symbole powstania oraz sceny batalistyczne i rodzajowe.

-podsumowuje Anna Suchoń - Przewodnicząca Jury.

Wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!