20 marca 2018 roku w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie odbyły się przesłuchania w kategorii Taniec w ramach IX Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-art. Zmagania młodych tancerzy oceniali: Adrian Kulik- instruktor tańca i choreografii, Dyrektor Festiwalu Talenty Małopolski, Katarzyna Skawińska- choreograf i wykładowca tańca, Krystian Czesak- choreograf i instruktor tańca w Centrum Kultury w Gdowie. Przesłuchania w czasie trwającego przeglądu CK-art są jednocześnie eliminacjami Powiatu Wielickiego do XXXI Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2018”.
Wykonawcy zostali podzieleni na 5 kategorii: placówki oświatowe- soliści, duety i grupy, oraz instytucje kultury i szkoły tańca- duety i grupy. Przed jury zaprezentowało się w sumie 224 uczestników w 28 układach choreograficznych.
Po obejrzeniu wszystkich występów jury postanowiło przyznać następujące miejsca:
- w kategorii soliści – placówki oświatowe:
I miejsce Aleksandra Borek – Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Kantego w Gdowie
II miejsce Julia Mistarz – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Dobczycach
III miejsce Patrycja Kania – Mietniów
Wyróżnienie Agnieszka Syguła – Szkoła Podstawowa im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej
- w kategorii duety – placówki oświatowe:
I miejsce Natalia Świebocka i Weronika Kordula – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Dobczycach
- w kategorii duety – instytucje kultury i szkoły tańca:
I miejsce Eliza Tańcula i Kaja Chwajoł – Studio Tańca Dance Omnia w Gdowie
I miejsce Reakcja Duet – Centrum Tańca i Ruchu w Niepołomicach
- w kategorii grupy – placówki oświatowe:
I miejsce Cheerleaderki z Sierczy gr. I – Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Sierczy
II miejsce Acvo Gym - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Dobczycach
II miejsce Gim-Dance II Dobczyce - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Dobczycach
III miejsce Gim Dance Dobczyce Cheerleaders - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Dobczycach
- w kategorii grupy – instytucje kultury i szkoły tańca:
I miejsce Omnia Kids - Studio Tańca Dance Omnia w Gdowie
I miejsce Omnia Junior – Studio Tańca Dance Omnia w Gdowie
I miejsce Reakcja taniec współczesny - Centrum Tańca i Ruchu w Niepołomicach
II miejsce FD Kids – Szkoła Tańca Frygi Drygi w Wieliczce
III miejsce Reakcja Hip Hop - Centrum Tańca i Ruchu w Niepołomicach
Wyróżnienie New Fresh Squad – Centrum Kultury w Gdowie
Ponadto jury postanowiło, że nominację do Gali Laureatów CK-art otrzymuje:
- Aleksandra Borek – Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Kantego w Gdowie
- Natalia Świebocka i Weronika Kordula – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Dobczycach
- Eliza Tańcula i Kaja Chwajoł – Studio Tańca Dance Omnia w Gdowie
- Reakcja Duet – Centrum Tańca i Ruchu w Niepołomicach
- Cheerleaderki z Sierczy gr. I – Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Sierczy
- Acvo Gym - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Dobczycach
- Omnia Kids - Studio Tańca Dance Omnia w Gdowie
- Reakcja taniec współczesny - Centrum Tańca i Ruchu w Niepołomicach
Jury postanowiło, że nominację do Finału Wojewódzkiego Festiwalu „Talenty Małopolski 2018” otrzymuje:
- Aleksandra Borek – Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Kantego w Gdowie
- Eliza Tańcula i Kaja Chwajoł – Studio Tańca Dance Omnia w Gdowie
- Reakcja Duet – Centrum Tańca i Ruchu w Niepołomicach
- Cheerleaderki z Sierczy gr. I – Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Sierczy
- Omnia Kids - Studio Tańca Dance Omnia w Gdowie
- Omnia Junior – Studio Tańca Dance Omnia w Gdowie
- Reakcja taniec współczesny - Centrum Tańca i Ruchu w Niepołomicach
- FD Kids – Szkoła Tańca Frygi Drygi w Wieliczce
- Reakcja Hip Hop - Centrum Tańca i Ruchu w Niepołomicach
Osoby oraz grupy nominowane do Festiwalu Talenty Małopolski proszone są o zapoznanie się z regulaminem oraz przesłanie karty zgłoszeń do organizatora Festiwalu: