Wernisaż grupy artystycznej Gdów-Art

W sobotnie popołudnie, 23 października w Centrum Kultury w Gdowie odbył się wernisaż grupy artystycznej Gdów-Art. Grupa powstała w 2018 roku przy Centrum Kultury w Gdowie i skupia w swoich szeregach miłośików sztuki, a jej celem jest promocja twórczości artystycznej. Na początku wszystkich uczestników wydarzenia oraz zaproszonych gości powitała dyrektor CK - Wioleta Chmiela. Następnie zgromadzona publiczność usłyszała piękne utwory, które zagrał na fltni pana dobrze znany gdowskiej publiczności pan Janusz Gajec.  Po koncercie pani Anna Suchoń - opiekunka gryupy Gdów-Art opowiedziała kilka słów o wystawie i działalności grupy. Na zakończenie wszyscy artyści otrzymali kwiaty w podziękowaniu za przygotowanie pięknej wystawy.  Wśród prac zaprezentowanych na wystawie znalazły się: obrazy olejne, akrylowe, rysunki, grafiki o różnorodnej tematyce oraz ikony. Ciekawie prezentowały się również stroje ludowe Lasowiaków i nadwiślańskiego Urzecza.
Dodatkowo podczas sobotniego spotkania można było zakupić artystycznie wykonane przedmioty jak: kartki okolicznościowe, zakładki, bombki, ceramikę, torby zakupowe malowane ręcznie i haftowane i wiele innych. Jeśli ktoś chciałby jeszcze je zakupić prosimy o kontakt z koordynatorem grupy panią Anną Suchoń w godz. 14.00-20.00. Tel. 507019380. Przypominamy również, że grupa jest otwarta, jesli są chętne osoby, które chciałyby działać wspólnie z Gdów-Art serdecznie zapraszamy.

Wystawę będzie można oglądać w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie do końca listopada 2021 r.

Do prezentacji prac został wykorzystany nowy system wystawienniczy, którego zakup dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury- państwowego Funduszu celowego w ramach programu "Infrastruktura domów kultury" z projektu "Nowe możliwości przekazu - większa dostępność dla widza". Szczegóły: https://www.ck.gdow.pl/mkid/nowe-mozliwosci-przekazu-wieksza-dostepnosc-dla-widza/