Warsztat Wprowadzenie do metody portfolio w celu wzrostu świadomości edukatorów instytucji kultury.

"Wprowadzenie do metody portfolio" - to tytuł dzisiejszych warsztatów portfolio przeprowadzonych przez Doradcę Zawodowego Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie oraz Specjalistę ds. Współpracy Lokalnej w Ramach Projektu SKiMLLL . Miejscem warsztatów była sala widowiskowa Centrum Kultury w Gdowie, a ich odbiorcami pracownicy instytucji kultury, animatorzy i przedstawiciele organizacji pozarządowych. 

W ramach spotkania 1 lutego 2024 r. w Gdowie zapoznano uczestników warsztatu z pojęciem kompetencji oraz roli jaką odgrywa na współczesnym rynku pracy. Był też czas na praktyczne zajęcia z rozpoznawania, nazywania, opisywania i dokumentowania kompetencji kształtowanych podczas realizowanych podczas zajęć prowadzonych z różnymi grupami uczestników.

Wydarzenie było niepowtarzalną okazją do rozpoznania kompetencji kształtowanych w ramach oferty instytucji, tym samym przygotowania argumentów w rozmowach z Rodzicami podopiecznych w czasie rekrutacji na zajęcia, czy władzami lokalnymi w trakcie ustalania budżetu instytucji.

Celem warsztatów były wzrost świadomości lokalnych edukatorów na temat budowania i rozwijania kompetencji wśród uczestników warsztatów, które prowadzą oraz nabycie umiejętności przygotowania oferty warsztatowej przy użyciu i nazwaniu kompetencji jakie warsztat rozwija.

Warsztaty odbyły się w związku z realizacją projektu "Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych".

Liderem projektu jest Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Partnerem Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Realizatorzy: Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Departament Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Warsztat Portfolio niesie za sobą szereg korzyści dla uczestników, wśród których najczęściej wymieniane to: wzmocnienie chęci rozwijania się, pomysły na zmianę kierunku kariery, wiedza na temat budowy własnej marki, rozwijania swojego portfolio, motywacja do dalszych działań oraz możliwość walidacji swoich umiejętności.

Skip to content