Wakacje z centrum kultury. Zapraszamy na Piknikowe Lato.

Warsztaty muzyczne z Zuzią, spektakl teatralny dla dzieci Teatru Kokon, warsztaty ceramiczne, kino w centrum kultury, gry i zabawy uliczne i uliczna dyskoteka, warsztaty z naturą na gdowskim Zarabiu, szukanie skarbu, malowanie i grafika, zabawy i konkursy na trawie pełne rywalizacji, a na zakończenie wspólne śpiewanie przy ognisku - to nasza propozycja na tegoroczne wakacje. Oczywiście nie może zabraknąć tego, co dzieci lubią najbardziej - fruwających balonów, smacznych lodów, pizzy, popcornu, zabaw na dmuchańcu, waty cukrowej, plecionych warkoczyków, tatuaży i pomalowanych radosnych buzi. Centrum Kultury w Gdowie serdecznie zaprasza na Piknikowe Lato! 22 lipca - w budynku centrum kultury, 24 lipca - w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie, 7 sierpnia ponownie w budynku centrum kultury, a 13 sierpnia w plenerze - na gdowskim Zarabiu. Zachęcamy do zapisów pod numerem telefonu 507 019 380 w godz. 9-17 (do 12 lipca). Ilość miejsc ograniczona.

Letnią przygodę rozpoczniemy w poniedziałek 22 lipca 2024 r. od warsztatów muzycznych z Zuzią - miłośniczką brazylijskiej samby, utalentowaną perkusistką, absolwentką gdowskiej szkoły muzycznej I stopnia oraz krakowskiej II stopnia, aktualnie studentką Akademii Muzycznej w Katowicach, uczestniczką Programu Akademia NOSPR w sezonie 2023/2024. Po dawce muzyki zaprosimy najmłodszych na wyjątkowy spektakl dla dzieci w wykonaniu teatru Kokon. 

Opowieść o niezwykłym Złotym Mieście sprawiają, że każdy podróżnik marzy o tym, by kiedyś do niego dotrzeć. Co jednak stanie się, gdy drogę do miasta zapragną odnaleźć niebezpieczni piraci?

- zachęcają tajemniczo aktorzy z Teatru Kokon.

Tego dnia skosztujemy pysznych lodów. Zbiórka o godz. 15, zakończenie o godz. 19. Koszt: 50 zł/osobę, choć oczywiście można zgłosić się tylko na przedstawienie teatralne (wówczas prosimy o zakup biletów na spektakl w cenie 20 zł w sekretariacie Centrum Kultury czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9-15).

Po raz drugi spotkamy się w środę 24 lipca 2024 r. Tym razem w plenerze - na placu obok Gminnej Hali Sportowej w Gdowie. To będzie doskonałe miejsce na gry i zabawy uliczne. Najlepszych zawodników rozgrywek oczywiście nagrodzimy. Wiele radości sprawi uliczna dyskoteka w tanecznych rytmach. Dużo będzie się działo, a sił doda pyszna pizza i wata cukrowa. Wakacyjną atmosferę wprowadzą kolorowe warkoczyki i tatuaże, które wykonamy dzieciom oraz barwnie pomalowane twarze. Zbiórka o godz. 10, zakończenie o godz. 14. Koszt: 40 zł/os.

Na wspaniałe warsztaty ceramiczne i film zaprosimy 7 sierpnia 2024 r. do centrum kultury. Spotkanie z gliną i możliwość stworzenia z niej czegoś nowego obudzi w małych artystach drzemiącą w nich twórczość. Jesteśmy przekonaniu, że małe rączki, pod okiem Anny Suchoń, ulepią coś wyjątkowego. Tego dnia zaprosimy także na seans filmowy w sali widowiskowej w porcją popcornu w ręce. Zbiórka o godz. 10, zakończenie około godz. 14. Koszt: 20 zł/osobę.

Piknikowe Lato zakończymy na gdowskim Zarabiu we wtorek 13 sierpnia br. Plener Zarabia Gdów - Strefy Rekreacji będzie doskonałym miejscem na warsztaty z naturą czy małe wycieczki w poszukiwaniu ukrytego skarbu. Tu powstaną wspólne malunki i grafiki, a trawa posłuży jako dywan do zabaw i konkursów. Wspaniała rywalizacja gwarantowana! Po aktywnościach na placu zabaw, odpoczniemy przy ognisku. Śpiewając piosenki, usmażymy pyszne kiełbaski. Radosny piknik potrwa od godz. 10 do 14. Koszt: 30 zł/osobę.

Warunkiem udziału w zajęciach są: zapisanie się (do 12 lipca) a następnie dostarczenie wypełnionej karty zgłoszenia oraz dokonanie wpłaty (wyłącznie przelewem) na konto 81 85 91 0007 0070 0117 5939 0002 w nieprzekraczalnym terminie do 17 lipca. 

Rodzice dzieci, które zapiszą się na poniedziałek 22 lipca proszeni są o odebranie wcześniej biletów na spektakl w sekretariacie Centrum Kultury (pon. - pt. w godz. 9-15). 

Regulamin

Karta zgłoszenia [.doc]

Karta zgłoszenia [.pdf]

Serdecznie zapraszamy na Piknikowe Lato z Centrum Kultury w Gdowie!

 

 

Skip to content