W kinie w Gdowie.

Już po raz kolejny sala widowiskowa w naszym Centrum Kultury zamieniła się w salę kinową. Dziś widzami byli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzanach. Nie było co prawda popcornu, ale częstowaliśmy słodkościami oraz kawą i herbatą. Dziękujemy za przybycie. Mamy nadzieję, że miło spędziliście czas w Centrum Kultury w Gdowie. Oczywiście zapraszamy ponownie!

Działalność ŚDS w Zagórzanach ma na celu pomaganie podopiecznym w przezwyciężaniu codziennych problemów i radzeniu sobie w trudnych sytuacjach życiowych. Placówka ma również uczyć samodzielności, współistnienia w grupie, a także zapewnić wszechstronny rozwój psychoruchowy. Do zadań ŚDS należy również systematyczne prowadzenie zajęć terapeutycznych oraz integrowanie uczestników z osobami niepełnosprawnymi z innych ośrodków i instytucji działających na terenie naszej gminy. Bieżące informacje o działalności placówki można znaleźć na stronie ŚDS: TUTAJ.

Przypomnijmy, że ekran mobilny Centrum Kultury w Gdowie zakupiło w ramach projektu "Nowe możliwości przekazu - większa dostępność dla widza" realizowanego z programu Infrastruktura Domów Kultury, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury– państwowego funduszu celowego. Całkowita wartość projektu to 33 076,88 zł, dofinansowanie wyniosło 23 000 zł, pozostała kwota została sfinansowana z dotacji organizatora.

Skip to content