Trwa termomodernizacja budynku Centrum Kultury w Gdowie.

Dziś wymieniane są wszystkie drzwi zewnętrzne. Trwa kompleksowa termomodernizację budynku Centrum Kultury w Gdowie. W związku z pracami, uprzejmie przypominamy, że centrum jest w dniu dzisiejszym (3 lipca) nieczynne, a parking od strony boiska sportowego jest zamknięty do odwołania. 

Kompleksowa termomodernizacja budynku polega na ociepleniu przegród budowlanych, wymianie stolarki drzwiowej, jak również modernizacji instalacji z zastosowaniem OZE tj.: wymiana oświetlenia na energooszczędne oraz zastosowanie instalacji fotowoltaicznej. Planowany jest również remont pokrycia dachowego części niższej budynku, na którym planowany jest montaż instalacji fotowoltaicznej.

W zakresie termomodernizacji przewidziano następujące usprawnienia modernizacyjne przewidziane do realizacji w budynku: demontaż obecnej warstwy izolacyjnej oraz ocieplenie styropianem grafitowym z poprawnym zaizolowaniem ościeży okiennych, nawisów balkonowych; docieplenie stropów granulatem celulozowym i wełną mineralną; ocieplenie ścian zewnętrznych styropianem o gr. 8 i 14 cm; wymiana 4 grzejników żeliwnych na stalowe oraz instalacja 12 głowic termostatycznych; wymiana drzwi zewnętrznych na nowe termicznie izolowane oraz montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 9,1 kWp.

Przypomnijmy, że fundusze na realizację przedsięwzięcia pochodzą z Krajowego Planu Odbudowy. W prowadzonym postępowaniu do realizacji zamówienia wybrano najkorzystniejszą ofertę złożoną przez Wykonawcę: Zakład Usługowy Remontowo - Budowlany Jan Palej, ul. Łany 15, 32-700 Bochnia za cenę ofertową brutto: 834 198,09 zł oraz zaoferowany okres gwarancji: 72 m-ce.

Życzymy, by pogoda sprzyjała realizacji zadania. Już nie możemy się doczekać efektu finalnego. Oczywiście będziemy informować o postępie prac. 

Skip to content