Szopki Bożonarodzeniowe po raz szesnasty

Po raz szesnasty uczestnicy konkursu „Szopka Bożonarodzeniową 2017” zebrali się w Centrum Kultury na uroczystości wręczenia nagród. Na początku pani Dyrektor CK powitała uczestników konkursu, gości oraz harcerzy, którzy przybyli aby złożyć świąteczne życzenia oraz przekazać światełko pokoju. Kolejnym punktem programu był występ Zespołu Ludowego „Mali Gdowianie”, po którym nastąpił najbardziej oczekiwany moment czyli ogłoszenie wyników.

„W 2017 roku, do konkursu przystąpiły 63 szopki z terenu gminy Gdów. Udział wzięły dzieci ze szkół podstawowych w: Zręczycach, Winiarach, Pierzchowie, Bilczycach, Niegowici, Wiatowicach i Gdowie oraz z oddziałów przedszkolnych w Gdowie i Winiarach, a także ze świetlicy szkolnej w Winiarach. Było także kilka zgłoszeń indywidualnych. Podsumowując, w konkursie wzięło udział ponad 120 dzieci pod opieką wychowawców, rodziców i dziadków. Szopki wykonywano indywidualnie, z pomocą dorosłych lub grupowo: w domach,  klasach lub świetlicach szkolnych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ponieważ eksponatów powstało dwa razy więcej niż w roku poprzednim. Poziom konkursu był bardzo wyrównany co utrudniło pracę jury, jednocześnie dając wielką satysfakcję i możliwość podziwiania pięknych i pomysłowych szopek – mówi pani Anna Suchoń - instruktor plastyk CK.

Jury w składzie: Wioleta Chmiela – dyrektor Centrum Kultury w Gdowie, Elżbieta Matuszyk – dyrektor Biblioteki Publicznej w Gdowie, Anna Suchoń – plastyk w Centrum Kultury w Gdowie, Elżbieta Krawczyk – redakcja portalu „Mój Gdów” postanowiło przyznać następujące nagrody oraz wyróżnienia: III nagroda ex aequo Natalia Grzywacz S. P. Zręczyce, Szymon Smoter S. P. Zręczyce, Nina i Miłosz Cwajna S.P. Gdów; II nagroda ex aequo: Adam Stalmach S.P. Zręczyce, Łukasz Kotowicz S.P. Winiary; I nagroda: Filip i Jakub Satora S. P. Bilczyce. Wyróżnienia otrzymali: Jarosław Lenart S.P. Zręczyce, Nikola i Aleksandra Dudek S.P. Zręczyce, Amelia Sujak S. P. Gdów, Julia i Wioletta Kołos S.P. Pierzchów, Joanna i Karolina Wójcik S.P. Zręczyce, Oliwia i Gabriel Gocal S.P. Zręczyce, Ksawery Godzik Oddział Przedszkolny Winiary, Nikola Gawlik S.P. Pierzchów. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody: książki, materiały plastyczne oraz dyplomy, a obecni na rozstrzygnięciu konkursu uczestnicy dyplomy oraz paczki ze słodyczami. Wszyscy uczestnicy otrzymali również wspólny prezent – zaproszenie na wycieczkę.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za staranność wykonania oraz różnorodność użytych materiałów plastycznych. Zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.