Szkolenia w ramach projektu „Cyfrowa Akcja – Kulturalna Reakcja”

Trwają szkolenia pracowników Centrum Kultury w Gdowie z tworzenia gier terenowych. Po części teoretycznej, w ramach szkolenia, tworzono grę terenową na okoliczność z 750-lecia lokacji Gdowa. Poprawność gry oraz miejsce rozmieszczenia pytań pracownicy centrum osobiście sprawdzili  na Zarabiu w Gdowie, którego teren posłuży jako miejsce rozgrywek.

Przypomnijmy, że Centrum Kultury w Gdowie jest w trakcie realizacji grantu "Konwersja cyfrowa domów kultury" dofinansowanego z Funduszy Europejskich, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Koszt realizacji projektu pod nazwą „Cyfrowa Akcja – Kulturalna Reakcja” wynosi 122 700 zł, a kwota dofinansowania to 116 700 zł.

W ramach projektu zakupiono już pętlę indukcyjną, która ułatwi odbiór wydarzeń kulturalnych osobom niepełnosprawnym oraz elementy wyposażenia cyfrowego studia nagrań. Rozpoczęły się również szkolenia dla pracowników z tworzenia gier terenowych, tworzona jest również aplikacja do znajdujących się na naszym terenie zabytków kulturalnych, historycznych i sakralnych. Centrum Kultury podczas szkoleń organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury opracowało strategię cyfrową.

Celem projektu jest wyposażenie Centrum Kultury w Gdowie w kompetencje i umiejętności niezbędne do prowadzenia i rozwijania statutowych działań jednostek w zakresie edukacji kulturalnej oraz animowania działań kulturalnych w społecznościach lokalnych poprzez kompleksowe szkolenia i doposażenie w sprzęt niezbędny do prowadzenia działań edukacyjnych i animacyjnych online lub w sposób cyfrowy.

Projekt Konwersja cyfrowa domów kultury finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Realizacja projektu odbywa się pod patronatem medialnym „Dziennika Polskiego” oraz opieką redakcyjną radia „RMF FM”.