Święto Ziemi Gdowskiej 3 i 4 sierpnia. Zapraszamy!

 

Będzie jak zawsze muzycznie, smacznie i widowiskowo. W tym roku Święto Ziemi Gdowskiej zaplanowane na 3 i 4 sierpnia 2024 r. zapowiada się równie atrakcyjnie jak w latach ubiegłych. Gwiazdą będzie niezaprzeczalny król disco polo czyli Zenon Martyniuk wraz z Zespołem, który wystąpi w sobotę. W niedzielę sporą dawkę rapu zaserwują popularne wśród młodzieży "Modelki" czyli Ula, Agnieszka i Zuzanna, a na potańcówkę w rytm podhalańskich przebojów zaprosi zespół Baciary. Świętowanie w oba dni zakończy dyskoteka pod gwiazdami. Po raz kolejny od dłuższego czasu publiczność zobaczy pokazy cyrkowe. Nowością będzie też loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. Oczywiście czekać będą pyszne podpłomyki z cebulą, które będzie można nabyć od pań z kół gospodyń wiejskich czy samodzielnie upiec w ramach V Festiwalu Podpłomyka Plebańskiego. W bogatym programie każdy znajdzie coś dla siebie, szczególne atrakcje przygotowano też z myślą o najmłodszych. Nie zabraknie pokazów tańca nowoczesnego i gimnastyki artystycznej. Gmina GdówCentrum Kultury w Gdowie oraz Solny Catering zapraszają na Święto Ziemi Gdowskiej Tradycyjnie w pierwszy weekend sierpnia na Zarabiu w Gdowie. Rozpoczęcie w sobotę 3 sierpnia od godziny 17-tej. Zapraszamy!

Po oficjalnym powitaniu i otwarciu imprezy sobotnie świętowanie rozpocznie się od występów zespołów rockowych zaplanowanych na godz. 17:30.

Zapewne to na występ Gwiazdy Wieczoru czyli Zenona Martyniuka wraz z Zespołem gdowska publiczność będzie czekać najbardziej. "Przez twe oczy zielone", "Pragnienie miłości", "Życie to są chwile" i inne bardzo dobrze znane utwory disco - polo zabrzmią w Gdowie od godziny 21.

Pierwszy dzień tradycyjnie zakończy dyskoteka po gwiazdami. Tym razem o skoczne rytmy zadba DJ Don Pablo z Energy 2000. To będzie długa noc, bo pełne energii tańce potrwają do godziny 2 w nocy.

Niedzielne świętowanie rozpocznie się o godzinie 15 piątym już Festiwalem Podpłomyka Plebańskiego, podczas którego odbędą się warsztaty kulinarne. Podpłomyki z cebulką będzie można nabyć u pań z kół gospodyń wiejskich. Ten charakterystyczny przysmak wpisany na listę produktów tradycyjnych zachwyci niejedno podniebienie.

Do wspólnych animacji zaproszą dzieci Zespół muzyczny Tulinki.  Znane z telewizji śpiewające gwiazdy na pewno podbiją serca najmłodszych. Przyjadą do Gdowa już po raz drugi, gwarantując o godz. 15:30 wspaniałe muzyczne show pełne tańca.

Równie atrakcyjnie zapowiadają się pokazy cyrkowe w wykonaniu Grupy Locomotora. Scenę zapełnią wiec cyrkowcy, szczudlarze, klauni, tancerze, performerowie i aktorzy dając nietuzinkowe pokazy cyrkowe. Z gdowską publicznością poznają się występując na scenie o godz. 16:30. Pokazy żonglerów, warsztaty cyrkowe i szczudlarskie trwać będą na gdowskim Zarabiu aż do godziny 20-tej. Każdy chętny będzie w tym czasie mógł na własne oczy zobaczyć wyjątkowe akrobacje oraz spróbować sił w chodzeniu na szczudłach czy żonglerce.

Część oficjalną zaplanowano na godz. 17.

Tancerze swe wyjątkowe umiejętności zaprezentują o godz. 17:30. Najpierw z SDanceStudio, trenujący w Centrum Kultury w Gdowie pod okiem Sary Dąbrosz, po nich - z Studio Tańca Dance Omnia z Marszowic prowadzonego przez Natalię Obruśnik a następnie gimnastyczki z Taniec i Gimnastyka LADY Fitness Akademia Tańca i Fitness Myślenice

Nowością będzie dwudniowa loteria fantowa na rzecz Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Podolanach, działającej od ponad 20 lat na rzecz osób potrzebujących z gminy Gdów i okolic. Losowanie atrakcyjnych nagród zaplanowano w niedzielę na godz. 19.

Zanim sceną zawładną Baciary, wystąpią "Modelki" czyli trzy niezwykle popularny wśród młodzieży polskie raperki: Ula Kowalska, Agnieszka Nowakowska i Zuzanna Fijak. Ich kawałek "Chyba że z Tobą", który przez kilkanaście dni od premiery został odsłuchany na YouTubie ponad siedem milionów razy zabrzmi także w Gdowie.

Wieczorem organizatorzy zapraszają na Potańcówkę z zespołem „Baciary”. Mieszkańcy ziemi gdowskiej będą się bawić w rytm jednego z najlepszych zespołów rozrywkowych na Podhalu. Wspaniała muzyka taneczna w połączeniu z folklorem góralskim wypełni gdowskie Zarabie i zachęci do wspólnej zabawy przy dźwiękach „Jak się bawią ludzie”, „Siedem czerwonych róż” czy „Żyje się raz”. Zabawa będzie więc wyborna.

Świętowanie zakończy dyskoteka pod gwiazdami, pełna różnych muzycznych klimatów, na którą od godz. 22 zaprosi DJ Hubertus z Energy2000. 

Atrakcjami dodatkowymi będą wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne i handlowe.

Organizatorami Święta Ziemi Gdowskiej są Gmina GdówCentrum Kultury w Gdowie oraz Solny Catering – Organizacja Imprez Plenerowych. 

Sponsor główny: Fiberlink Fiberlink - największy operator światłowodowy z wyłącznie polskim kapitałem w Małopolsce.

Sponsorzy:
1.    Krakowski Bank Spółdzielczy
2.    Fiberway
3.    Say Yes! Szkoła Języków Obcych Anna Kucharczyk w Łapanowie
4.    SAZ
5.    Bonus Wnętrza Gdów
6.    Centrum Budowlane Niegowić
7.    PSB Dorbud (Polskie Składy Budowlane Dorbud)

Partnerzy: Fundacja Osób Niepełnosprawnych w Podolanach , Zakład Gospodarki Komunalnej w Gdowie Sp. z. o. , Centrum Wolontariatu w PodolanachTaniec Nowoczesny Sara Dąbrosz , Dance Omnia, Taniec i Gimnastyka LADY Fitness Akademia Tańca i Fitness Myślenice oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Gdów.

Patronat medialny nad Świętem Ziemi Gdowskiej 2024 objęli: TVP3 KrakówRadio PlusDziennik Polski, Koncertowy Tarnów i okolice, Imprezowy Region oraz MójGdów.pl

Skip to content