Święto plonów w gminie Gdów. Dożynki gminne w Bilczycach już 3 września. Zapraszamy!

Występ Marcina Dańca, a po nim potańcówka z zespołem "Paradise" zakończą tegoroczne święto plonów w gminie Gdów. Mieszkańcy gminy podziękują za trud pracy rolników na Dożynkach Gminnych w Bilczycach już w niedzielę 3 września 2023 r. Jak na święto plonów przystało będzie korowód dożynkowy spod bilczyckiego dworu, msza święta, a po niej tradycyjne obrzędy dożynkowe, występy lokalnych zespołów ludowych i uczniów. Radosny czas świętowania umilą gwiazdy kabaretu: najpierw Starszy Posterunkowy Zenek z telewizyjnego programu "Spotkanie z balladą", a potem sam Marcin Daniec. Do wspólnego świętowania zapraszają Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas, Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarna w Bilczycach.

Początek o godzinie 14:30 przy dworze w Bilczycach, gdzie uformuje się korowód dożynkowy, który następnie wyruszy w kierunku remizy. Msza Święta Dziękczynna za plony rozpocznie się o godzinie 15-tej na placu za remizą OSP w Bilczycach. Po niej, o godzinie 16-tej, dożynki zostaną uroczyście otwarte i będą przemówienia okolicznościowe.

Obrzęd chleba i tradycyjne ośpiewanie jak zawsze będzie głównym punktem dożynek.

Występy dla publiczności rozpocznie zespół regionalny Kapela Gdowska, który zaprezentuje się o godz. 17:15. Po nim jury będzie mieć nie lada zadanie, by spośród zaprezentowanych tradycyjnych wieńcy dożynkowych wybrać ten najładniejszy.

Wystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bilczycach, a po nich Zespół Ludowy Mali Gdowianie, działający w Centrum Kultury w Gdowie. 

Gościem specjalnym dożynek będzie Łukasz Żurek - Starszy Posterunkowy Zenek z telewizyjnego programu "Spotkanie z balladą". Jego pełen humoru i konkursów dla publiczności występ rozpocznie się o godzinie 18.30.

Znany wszystkim, krakowski artysta kabaretowy - Marcin Daniec będzie Gwiazdą Wieczoru. Jego występ zaplanowany jest na  19.30.

Świętowanie zakończy wspólna potańcówka z zespołem Paradise, która rozpocznie się około godz. 20.30.

Tego dnia w Bilczycach będą prezentowane płody rolne i maszyny rolnicze. Będą też darmowe dmuchane zjeżdżalnie, stoiska gastronomiczne i handlowe oraz wiele innych atrakcji.

Serdecznie zapraszamy!

Skip to content