Spotkanie ze znanymi aktorami teatralnymi

W piątek w remizie OSP w Bilczycach odbyło się niezwykłe spotkanie ze znanymi aktorami. Na początku  podsumowano i opowiedziano o etapach realizacji zadania pn. "Poznaj Magię Teatru". Wręczono również podziękowania dla pań z Kół Gospodyń Wiejskich, które w sposób szczególny angażowały się w realizację projektu. Następnie na scenę zaproszono Magdalenę Walach i Krzysztofa Bochenka. Aktorzy związani są z Teatrem Bagatela, w którym pracują już od wielu lat. Jednak ich udział można także zauważyć w znanych produkcjach filmowych, a także w serialach. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się więcej o tym jak naprawdę wygląda praca aktora oraz jakie są jej wady i zalety. Poznano również tajniki pracy na planie filmowym. Aktorzy chętnie odpowiadali na wszystkie pytania uczestników, a pytano m.in. o to czy wolą grać w dramacie czy komedii, czy pamiętają swoją pierwszą rolę, a także co najbardziej lubią w swojej pracy? Na zakończenie aktorzy zaprosili zgromadzonych do wspólnych zdjęć i rozdali autografy.

Był to ostatni etap realizacji zadania pn. „Poznaj Magię Teatru w ramach projektu Kultura Dostępna 2020, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.