Rozpoczęliśmy ferie w Centrum Kultury

W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy ferie zimowe. Jednocześnie "Ferie w Centrum Kultury w Gdowie 2022" rozpoczęło około 30 dzieci.

Na dobry początek było zadanie plastyczne jakim było wykonanie plakatu do ulubionej zimowej bajki. By dobrze wejść w temat, dzieci obejrzały prezentację, zobaczyły z czego składa się plakat a potem wzięły udział w quizie dotyczącym znajomości bajek. Potem powstały piękne prace wykonane techniką malarstwo, rysunek, kolaż, które można podziwiać na fotografiach.

Po zajęciach plastycznych uczestnicy przygotowali sobie zdrowe, domowe hamburgery i zjedli je ze smakiem podczas przerwy.

Po intensywnych zajęciach plastycznych i kulinarnych nadszedł czas na relaks - czyli kino w Centrum Kultury. Na nowym, dużym ekranie dzieci obejrzały piękną bajkę, która niestety nie wytrzymała konkurencji groźną zimową aurą, która spowodowała brak prądu, a więc przedwczesny koniec bajki, a dzieci przez okno mogły tylko podziwiać taniec pani Zimy. Na szczęści wszystko dobrze się skończyło, rodzice szczęśliwie dojechali mimo niespodziewanej śnieżycy by odebrać swoje pociechy.

***
Ferie w Centrum Kultury 2022 już od początku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Niestety ze względu na panującą sytuację oraz obowiązujące obostrzenia ilość miejsc jest ograniczona i nie wszystkie chętne dzieci mogą w nich wziąć udział.