Puchar Wójta Gminy Gdów dla Radosława Szymanowskiego

Gminna Hala Sportowa w Gdowie w ubiegłą niedzielę zgromadziła miłośników modeli szybowców halowych. Wszyscy rywalizowali w zawodach F1N zaliczanych do Pucharu Polski.  Nagrodą główną był puchar przechodni Wójta Gminy Gdów.

Wśród zawodników z różnych zakątków Polski najlepszym okazał się Radosław Szymanowski z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, który z rąk gospodarza gminy Zbigniewa Wojasa otrzymał Puchar Przechodni Wójta Gminy Gdów. Zwycięzców  nagradzał także Poseł na Sejm RP Władysław Kosiniak – Kamysz, który wraz z rodziną przyjechał do gdowskiej hali sportowej, by kibicować zawodnikom.

Zawody zaliczane do Pucharu Polski wspólnie z Centrum Kultury w Gdowie zorganizowała Sekcja Modelarska Młodzieżowego Towarzystwa Sportowo Rekreacyjnego „Sowiniec” w Krakowie.  Już po raz kolejny na tego typu rywalizację do Gdowa przyjechali zawodnicy i zawodniczki z całej Polski, z Warszawy, Gliwic, Opolszczyzny, Podhala a nawet z Suwałk.

Także dla chłopców poznających tajniki modelarstwa pod okiem pana Andrzeja Sobotty w pracowni modelarskiej Centrum Kultury w Gdowie, były to jedne z pierwszych zawodów. Mimo, że  dla jednego z nich był to dosłownie pierwszy, a dla drugiego drugi start na tego typu zawodach, udało się im zająć stosunkowo dobre lokaty w tabeli. Okazją do podniesienia swych umiejętności będzie zapewne kolejna edycja zawodów, na którą w imieniu Organizatorów zaprosili Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie Wioleta Chmiela oraz pan Michał Filas – kierownik zawodów.

***

WYNIKI

W rywalizacji najlepszymi okazali się kolejno: Radosław Szymanowski, Barbara Durkalec i Tomasz Dudzik w kategorii OPEN; Radosław Szymanowski, Barbara Durkalec i Julia Łubek w kategorii JUNIOR. Z kolei wśród Juniorów młodszych pierwsze miejsce przypadło Julii Łubek, a kolejne Oliwii Danilewicz i Zygmuntowi Pająkowi, natomiast pośród młodzików: Nazariemu Khukhrianskyi, Wojciechowi Stasiulewiczowi i Marcelowi Hożek.

Zwycięzcą kategorii młodzik A/M został Wojciech Stasiulewicz, zaś kolejne miejsca zdobyli Patryk Zalewski i Zygmunt Pająk.

Wśród kobiet zwyciężyła Barbara Durkalec, pokonując Julię Łubek i Oliwię Danilewicz, natomiast w kategorii młodziczki najlepszą okazała się Oliwia Szturgulewska, przed Oleną Kozłowską i Mają Gawryć.

Foto: Centrum Kultury w Gdowie.

Skip to content