PŁUCA PO PANDEMII – GDOWSKI SZTAB 32. FINAŁU WOŚP WYSTARTOWAŁ!

Mamy dla Was dobrą wiadomość. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wyraziła zgodę, aby Centrum Kultury w Gdowie utworzyło sztab 32. Finał WOŚP. Zbiórka publiczna zaplanowana jest na niedzielę, 28 stycznia 2024 r. To właśnie w tym dniu wolontariusze z gminy Gdów oraz gminy Łapanów będą zbierać środki na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Przygotowania do 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystartowały pełną parą. Tym razem działania Fundacji skupiać się będą wokół płuc po pandemii.

Gdowski sztab podobnie jak w latach ubiegłych działa przy Centrum Kultury w Gdowie.  W dniu finału będzie stacjonował w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie. Wiemy już, że w wydarzeniu będzie nas wspierało Centrum Kultury Gminy Łapanów oraz wolontariusze Szkoły Podstawowej w Gdowie - dziękujemy! Do współpracy zapraszamy również Rajdową WOŚP z Gdowa, Przedsiębiorców oraz wszystkich chętnych, którzy chcieliby wesprzeć nasz sztab - mówi Wioleta Chmiela - Szef Sztabu WOŚP w Gdowie.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Fundacja planuje kupić urządzania dla

  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
  • rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
  • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy 

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.

W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń. Ostatnią zbiórkę - w styczniu 2023 roku - dedykowano walce z sepsą. Dzięki zaangażowaniu Sztabów i sympatyków udało się zebrać 243 259 387,25 PLN.

Skip to content