Piknik “Bezpieczne Wakacje” niezwykle udany. Motocykle wypełniły w niedzielę Gdów.

 

W niedzielę 23 czerwca 2024 r. Zarabie wypełniło się motocyklami. Na zlot przyjechało ich zdecydowanie więcej niż przed rokiem. Piknik pełen atrakcji przypadł do gustu nie tylko miłośnikom dwóch kółek. W bogatym programie każdy znalazł coś dla siebie. Dużo się działo. Wiele miejsca poświęcono bezpieczeństwu na drogach i w czasie wakacji, a Marcin Głowacki ze swoim Kawasaki był kimś w rodzaju gwiazdy wieczoru, choć wystąpił nie raz, bo trzykrotnie, za każdym razem zbierając zasłużone brawa za niezwykle trudne sztuczki za jazdę akrobatyczną na motocyklu sportowym. W ręce właścicieli najciekawszych motocykli trafiły puchary. 

Wśród uczestników Zlotu Motocyklowego  „Jednośladem Bezpiecznie do celu” komisja konkursowa wyłoniła najciekawszy motocykl, a do jego właściciela trafił Puchar Wójta Gminy Gdów, który oprócz Gospodarza Gminy Gdów wręczył Wicepremier,  Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. Dla każdego z uczestników przewidziano upominki w postaci kominów IPA i naklejek.

Przed gdowską publicznością zaprezentował się  Marcin Głowacki „Polish Ninja” – trzykrotny mistrz świata w stuntridingu czyli jeździe akrobatycznej na motocyklu sportowym. Takich 15-minutowych widowiskowych pokazów było aż trzy, a pomiędzy nimi Mistrz zaprosił chętnych do rozmów i wspólnych fotografii.

Kobiecym akcentem podczas wczorajszego Pikniku były wianki. Uwiły je dziewczyny i panie pod okiem Anny Suchoń, plastyk z Centrum Kultury w Gdowie. Zawierające głównie kwiaty polne zerwane nad brzegiem Raby wianuszki ozdobiły niejedną głowę. Tak wystrojone panie rzucały się w oczy na gdowskim Zarabiu wypełnionym motocyklami.

O tym, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa dzieci i dorosłych w czasie, gdy poruszają się po drodze czy wypoczywają nad wodą w czasie wakacji opowiedzieli pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce.

Tego dnia gdowskie Zarabie wypełniły też samochody rajdowe i zabytkowe, w tym ochotniczych straży pożarnych.

Pokazy sprzętu antyterrorystycznego, 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, poznanie historii policji i samochodów jaki dysponują, promowanie bezpiecznych zachowań na drodze i noszenia odblasków oraz zawody strzeleckie ASG – to tylko niektóre z atrakcji. Szczególne zainteresowanie wzbudził samochód elektryczny, który dotarł do Gdowa w ramach Krakowsko - Wielickiego Weekendu Mobilności.

Przed publicznością zaprezentowały się tancerki z SDance Studio, na co dzień trenujące pod okiem Sary Dąbrosz w Centrum Kultury w Gdowie oraz karatecy z Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice Sekcja Gdów

O zwycięstwo w zawodach strzeleckich ASG toczyła się zacięta walka, a w ręce laureatów trafiły nagrody ufundowane przez Komendę Powiatową Policji w Wieliczce.

Podobnie jak w roku ubiegłym, do akcji włączyła się Gminna Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Gdowie we współpracy z Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, przeprowadzając testy na kartę rowerową i zapraszając chętnych do korzystania ze specjalnie przygotowanego miasteczka rowerowego

- podsumowali pracownicy Gminnej Rady Bezpieczeństwa.

Gospodynie z Bilczyc, Wiatowic, Pierzchowa i Książnic nakarmiły nie tylko motocyklistów. Panie z Bilczyc postawiły na kiełbaski z grilla i podpłomyki, szczególnie przypadł do gustu też chleb ze smalczykiem. Hitem imprezy były podobno hamburgery, na które zapraszały panie z Wiatowic i Pierzchowa. Także gołąbki i żurek od KGW Wiatowice cieszył się ogromnym powodzeniem. Książnice polecały z kolei szczególnie domowe hot - dogi. Uczestnicy pikniku docenili wyborne smaki wszystkich słodkości, lemoniad i herbat serwowanych w tą upalną niedzielę.

Dużą popularnością cieszyły się też stoiska Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach i strefa z animacjami Przedszkola Iskierkowo, a na specjalnej wystawie można było obejrzeć mini zoo figurek z brązu.

Wiele atrakcji przypadło do gustu także najmłodszym uczestnikom, bo to z myślą także i nich zorganizowano wydarzenie. Animacje, zabawy i dmuchane zjeżdżalnie skusiły wielu, nie brakowało chętnych do uplecenia warkoczyków czy pomalowania buzi, a zabawy w pianie dopełniły całości radosnemu dniu spędzonemu na gdowskim Zarabiu.

Był to wspaniały, słoneczny dzień, wielkie święto dla miłośników motoryzacji, ceniących sobie promowanie bezpiecznych zachowań na drodze.

Organizatorami wydarzenia byli Gmina GdówCentrum Kultury w GdowieIPA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji - sekcja Polska) oraz Polska Sekcja IPA - Region Kalwaria Zebrzydowska. 

Patronat nad imprezą objęła Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce. 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce – mł. insp. Mirosław Strach oraz Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas

Wydarzenie odbyło się pod patronatem medialnym Radia Kraków, portalu informacyjnego Wieliczki i powiatu wieliczkacity.pl oraz portalu dla mieszkańców Gdowa i okolic mójgdów.pl.

Partnerami wydarzenia są:
Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,
Gminna Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Gdowie,
Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce,
11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej,
Grupa Motocyklowa Powiśle Dąbrowa Tarnowska,
Automobilklub Galicyjski,
Kolekcja – Broń i Akcesoria 061,
Kopalnia Soli Wieliczka
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP,
Ochotnicza Straż Pożarna w Gdowie,
Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice Sekcja Gdów,
Baca K1 – Thaiboxing & Kickboxing,
SDance Studio ,
X-TREM Park Wieliczka Grabówki,
One Shot,
Formatki - Płyty meblowe, cięcie i okleinowanie

Skip to content