Pierwsze zajęcia umuzykalniające “Muzyka dla smyka” za nami!

W zeszłym tygodniu w Centrum Kultury w Gdowie  odbyły się pierwsze umuzykalniające zajęcia gordonowskie "PAPAJA" o nazwie "Muzyka dla smyka".

Dzieci wraz z rodzicami z dużym zainteresowaniem wsłuchiwały się w śpiew instruktora oraz chętnie brały udział w proponowanych zabawach. Ileż było radości i zabawy w tańcach i podskokach, a wszystko przy dźwiękach wydobywających się z akompaniamentu gitary instruktora.

A na czym dokładnie polegają te warsztaty muzyczne?

"To zajęcia umuzykalniające prowadzone zgodnie z Teorią Uczenia się Muzyki – Edwina Eliasa Gordona, powstałą w wyniku wieloletnich badań z zakresu psychologii muzyki. Umuzykalnienie jest dążeniem do AUDIACJI, czyli rozumienia sensu zawartego w muzyce, co pozwoli dzieciom posługiwać się muzyką z taką swobodą, z jaką posługujemy się mową. Poprzez wczesne kształtowanie kompetencji muzycznych, wpływamy również na rozwijanie potencjału poznawczego, kreatywności regulację emocjonalną dzieci. Dodatkowo zajęcia są okazją do tworzenia pozytywnych interakcji w grupie rówieśniczej.


Co robimy na zajęciach:
- śpiewamy
- rytmizujemy
- poruszamy się
- słuchamy brzmienia różnych instrumentów
- improwizujemy muzycznie
- dobrze się bawimy:)
Zarówno śpiew, jak i rytmizacje wykonujemy z użyciem sylab neutralnych „pa” „ba” po to, żeby zwrócić uwagę dzieci na muzykę a nie słowa piosenek.


Prowadzący podczas zajęć obserwuje dzieci i wchodzi z nimi w muzyczną interakcję. Ponadto stara się rozpoznać etap muzycznego rozwoju dziecka i tak kieruje zajęcia, aby pomóc mu przejść przez kolejne typy i stadia audiacji.

Zajęcia gordonowskie to również świetna zabawa z użyciem zabawek animacyjnych.
PAPAJA poleca się już dla dzieci od urodzenia".

zachęca prowadzący zajęcia.

Zajęcia są przeznaczone dla najmłodszych dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat, podczas których po raz pierwszy mają okazję spotkać się z muzyką oraz poznać jej piękno w atrakcyjny sposób. 

Zajęcia będą organizowane w dwóch grupach:

- grupę I czyli dzieci w wieku od 6 miesięcy do 2 lat zapraszamy w środy w godzinach 10:30 - 11:00

- grupę II czyli dzieci w wieku 2 do 4 lat także w środę, o godzinie 11:00 - 11:30. 

Koszt udziału w zajęciach wynosi 15 zł za 1 zajęcia.

Aby wziąć udział w zajęciach należy się zapisać dzwoniąc na numer telefonu 512 186 807. 

Serdecznie zapraszamy małych miłośników muzyki na te wyjątkowe zajęcia pełne dźwięków i dobrej zabawy!

Skip to content