Pierwsza wspólna wystawa grupy artystycznej Gdów-Art.

8 listopada w Centrum Kultury w Gdowie licznie zgromadzili się artyści Gdów-Art, aby zaprezentować swoje prace. Grupa działa od ubiegłego roku i zyskuje nowych członków. Celem jej działalności jest promowanie szeroko rozumianej twórczości artystycznej. W swoich szeregach skupia osoby w różnym wieku i z różnych środowisk twórczych. Podczas wernisażu swoje prace zaprezentowało 14 artystów: Żaneta Bzdyl, Angelika Czyrnek, Dorota Drozd, Sonia Jelonek, Angelika Matras, Joanna Nalepa, Henryka Poniewierska i Anna Winiarska, Anna Suchoń, Zofia i Andrzej Tylkowie, Jakub Warchał, Małgorzata Obrał, Agnieszka Kowalska. Każdy z nich miał okazję, aby opowiedzieć o swoich pracach i o swojej pasji artystycznej. Wśród prac zaprezentowanych na wystawie znalazły się: obrazy olejne, akrylowe, rysunki, grafiki o różnorodnej tematyce oraz ikony. Ciekawie prezentowały się również stroje ludowe oraz rzeźba w drewnie. Wystawę będzie można oglądać w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie do końca listopada 2019 r.

Wernisaż uświetnił występ zespołu folklorystycznego „Mali Gdowianie”, który zaprezentował nowy program artystyczny zatytułowany „Zabawy spiskie”.

Centrum Kultury w Gdowie realizuje zadanie: „NOWE MOŻLIWOŚCI EDUKACYJNE I KULTURALNE- NOWA JAKOŚĆ DLA WIDZA” w ramach programu „Infrastruktura domów kultury”. Przygotowując wydarzenie wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Skip to content