Pachnące lampiony prezentem dla Babci i Dziadka.

Pachnące lampiony z pewnością przypadną do gustu Babciom i Dziadkom, z okazji ich święta. Zrobione własnoręcznie i z miłością przez wnuczęta będą prezentem innym niż wszystkie. Wyjątkowym.

Te piękne i pachnące lampiony powstały w Centrum Kultury w Gdowie, w pracowni plastycznej. Będą wspaniałym upominkiem dla babci albo dziadzia w dniu ich święta. Do wykonania lampionu posłużył szklany słoik, który został pomalowany akrylową farbą z pozostawionym okienkiem w kształcie serca. Do słoika wsypana została pachnąca, różowa sól i umocowana świeczka z czerwonym woskiem. Lampion otrzymał koronkowe wykończenie z różą z wacików kosmetycznych. Teraz wystarczy zapalić świeczkę, a zapach, kolor i światło to piękny efekt tej pracy.

- wyjaśnia Anna Suchoń, plastyk Centrum Kultury w Gdowie.