Niezapominajka 2018- “Niepodległa- Moja Ojczyzna”

W tym roku przedszkolaki z ternu gminy Gdów spotkały się na corocznej Niezapominajce w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie. Na scenie zrobiło się biało- czerwono, a dzieci przygotowały utwory o charakterze patriotycznym. "Niepodległa- Moja Ojczyzna"- hasło przewodnie tegorocznej Niezapominajki, wpisuje się w całoroczne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Maluszki pięknie prezentowały się w tańcach polskich m.in w polonezie.

Obok hali na przedszkolaków i ich rodziców czekało mnóstwo atrakcji. Kolejka do waty cukrowej i lodów wydawała się nie mieć końca, na stoisku Referatu Rolnictwa, Leśnictwa i Ochronny Środowiska w Gdowie można było wymienić plastiki, makulaturę i szkoło na sadzonki. Na gości czekali też pszczelarze, przedstawiciele Fundacji Ekologicznej Arka oraz baloniarze. Niezwykłą atrakcję przygotował TAURON, który zaprezentował "Inteligentny Dom". Podobnie jak w ubiegłych latach rodzice przygotowali domowe ciasta. Nie zabrakło też tak lubianych przez dzieci dmuchańców.

W tym roku za organizację Niezapominajki odpowiedzialne były: Przedszkole Samorządowe w Gdowie, Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Winiarach, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Zręczycach.

zdj. Centrum Kultury oraz Przedszkole Samorządowe w Gdowie

Skip to content