Mnóstwo atrakcji i motocykli w Gdowie. Zapraszamy na piknik “Bezpieczne wakacje w Gdowie” i zlot motocyklowy 23 czerwca na gdowskim Zarabiu.

     

Gdów. Już niebawem, bo w niedzielę 23 czerwca 2024 r., serdecznie zapraszamy na kolejny zlot motocyklowy w Gdowie i piknik „Bezpieczne Wakacje” z okazji niedawno obchodzonego Dnia Dziecka. Tego dnia gdowskie Zarabie wypełnią liczne motocykle, samochody rajdowe i zabytkowe, a na uczestników pikniku czekać będzie moc niespodzianek. Kto wie, być może tego dnia przyjadą samochody elektryczne, zatrzymując się w Gdowie na trasie rajdu.... Dla dzieci przygotowane są animacje i zabawy, dmuchane zjeżdżalnie i programy animacyjne. Wśród jednośladów zostanie wybrany najciekawszy motocykl, a Marcin Głowacki trzykrotnie zaprezentuje jazdę akrobatyczną na motocyklu sportowym. Będą pokazy taneczne i sztuk walki, zawody strzeleckie ASG, pokazy sprzętu antyterrorystycznego oraz 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Będzie się więc działo. Bogaty w atrakcje dzień zakończą warsztaty wicia wianków oraz piana party dla dzieci. Serdecznie zapraszamy w niedzielę 23 czerwca na Zarabie w Gdowie. Rozpoczęcie zlotu o godzinie 14. Przypominamy, że dla motocyklistów czekać będą darmowe kiełbaski do wyczerpania zapasów, a w bogatym programie wydarzenia każdy znajdzie coś dla siebie. Organizatorami wydarzenia są Gmina GdówCentrum Kultury w GdowieIPA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji - sekcja Polska) oraz Polska Sekcja IPA - Region Kalwaria Zebrzydowska. Patronat nad imprezą objęła Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce – mł. insp. Mirosław Strach oraz Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas. Wstęp wolny! 

Ten dzień będzie świętem dla miłośników motoryzacji, ceniących sobie promowanie bezpiecznych zachowań na drodze.

Punktualnie o godzinie 14-tej rozpocznie się Zlot Motocyklowy „Jednośladem Bezpiecznie do celu” (regulamin), a komisja konkursowa rozpocznie prace nad wyłonieniem najciekawszego motocyklu, którego właściciel otrzyma Puchar Wójta Gminy Gdów. Dla każdego z uczestników przewidziano upominki w postaci kominów IPA i naklejek. Wtedy także najmłodsi zostaną zaproszeni do wspólnego malowania obrazu na płótnie pod okiem pani Anny Suchoń, plastyk z Centrum Kultury w Gdowie.

Będzie też doskonała okazja, by zobaczyć z bliska samochody rajdowe oraz zabytkowe.

Już o godzinie 14:30 przed gdowską publicznością po raz pierwszy zaprezentuje się Marcin Głowacki „Polish Ninja” – trzykrotny mistrz świata w stuntridingu czyli jeździe akrobatycznej na motocyklu sportowym. Takich 15-minutowych widowiskowych pokazów będzie łącznie aż trzy: o godzinie 14:30, 16-tej oraz 17:30. Pomiędzy występami mistrz świata zaprasza chętnych do rozmów i wspólnych fotografii.

O tym, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa dzieci i dorosłych w czasie, gdy poruszają się po drodze czy wypoczywają nad wodą w czasie wakacji zostanie opowiedziane o godzinie 15-tej przez pracowników Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce.

Będą Fiaty 600e, będą i Porche. Parada samochodów elektrycznych dotrze w niedzielę na Zarabie w Gdowie w czasie trwania pikniku. Fani motoryzacji będą zachwyceni.

Na godzinę 18-tą zaplanowano zabawy w pianie. Piana Party z pewnością ucieszy najmłodszych uczestników pikniku.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie także turniej sprawności jazdy, poznanie historii policji, promowanie bezpiecznych zachowań na drodze i noszenia odblasków oraz zawody strzeleckie ASG.

Tego dnia boisko do koszykówki zamieni się w Miasteczko Ruchu Drogowego (godz. 15-18).

Zaplanowano liczne wystawy, na których będzie można zobaczyć broń palną, radiowozy i alkogoogle, samochody rajdowe oraz zabytkowe.

Gminna Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Gdowie przeprowadzi testy na kartę rowerową i zaprosi do malowania znaków.

Do udziału w konkursach rodzinnych zaproszą pracownicy Centrum Kultury w Gdowie (godz. 15:15 – 16).

o godz. 16.45 najodważniejsi będą mogli spróbować swoich sił na otwartym treningu karate z Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice Sekcja Gdów.

Zaprezentują się także grupy tańca nowoczesnego trenujące na co dzień w SDance Studio w Centrum Kultury w Gdowie pod okiem trenerki Sary Dąbrosz (godz. 16:30)

Do swoich stoisk zaproszą podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach, a na specjalnej wystawię będzie można obejrzeć mini zoo figurek z brązu.

Chętni będą mogli przejechać się na kucykach między godziną 14 a 16-tą, pod okiem instruktorów ze stadniny Dom w Polach.

O to, by nie zabrakło smakowitości zadbają panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Wiatowic, Książnic, Bilczyc i Pierzchowa,  zapraszając do swoich stoisk gastronomicznych po pyszne ciasta, pajdy chleba z ogórkiem czy domowe gofry.

Oczywiście nie może zabraknąć konkursów, animacji dla dzieci, dmuchanych zjeżdżalni. Popularne „warkoczyki” i malowanie buzi także sprawią wiele radości. Na uczestników czekać będzie wata cukrowa, lody, popcorn, dania z grilla, napoje i inne smakołyki.

Niewątpliwie taka forma świętowania przypadnie wszystkim do gustu oraz sprawi wiele radości. 

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem medialnym Radia Kraków, portalu informacyjnego Wieliczki i powiatu wieliczkacity.pl oraz portalu dla mieszkańców Gdowa i okolic mójgdów.pl.

Partnerami wydarzenia są:
Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,
Gminna Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Gdowie,
Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce,
11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej,
Grupa Motocyklowa Powiśle Dąbrowa Tarnowska,
Automobilklub Galicyjski,
Kolekcja – Broń i Akcesoria 061,
Kopalnia Soli Wieliczka
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP,
Ochotnicza Straż Pożarna w Gdowie,
Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice Sekcja Gdów

Baca K1 – Thaiboxing & Kickboxing
SDance Studio
 X-TREM Park Wieliczka Grabówki,
One Shot,
Formatki - Płyty meblowe, cięcie i okleinowanie

Regulamin Zlotu Motocyklowego Gdów 2024

SERDECZNIE ZAPRASZAMY! 

Skip to content