Młodzi konstruktorzy doskonalą swoje umiejętności w Pracowni MODELARSKIEJ

Młodzi konstruktorzy doskonalą swoje umiejętności w Pracowni MODELARSKIEJ pod okiem doświadczonego Instruktora. To miejsce, gdzie można w sposób ciekawy i kreatywny spędzić czas.

 

Podczas zajęć uczestnicy konstruują własne modele maszyn latających. Wymaga to nie lada cierpliwości, ponieważ wszystko zaczyna się od projektu, a następnie wykrawania z drewna lub pianek, klejenia i malowania w taki sposób, aby model mógł swobodnie latać.  Modelarstwo to nie tylko dobra zabawa, ale też zajęcie rozwijające umiejętności plastyczne oraz w pewnym stopniu poszerzające wiedzę techniczną i ćwiczące cierpliwość.

Młodzi konstruktorzy poznają również przepisy prawne dotyczące dronów, uczą się latania i obsługi tych nowoczesnych urządzeń. Do tego celu pomocny jest stymulator, na którym można ćwiczyć nawet w niesprzyjającą do lotu pogodę.

 

Modelarstwo daje więc szeroką wiedzę politechniczną. To także przedszkole do „dużego lotnictwa”; najlepsi piloci to ci, którzy przeszli przez modelarstwo, bo poznali wszystkie tajniki latania - opowiada Andrzej Sobotta – znany krakowski modelarz i instruktor.

 

Dla Pana Andrzeja modelarstwo to pasja, której poświęcił prawie całe życie. Robieniem modeli zainteresował się już w piątej klasie szkoły podstawowej. Przez 25 lat był szefem modelarstwa w Aeroklubie Krakowskim, gdzie zajmował się modelami sportowymi. Potem, przez 20 lat był instruktorem w Nowohuckim Centrum Kultury. Brał udział w wielu zawodach, także modeli akrobacyjnymi sterowanych.

Do tej pory jestem wierny swojemu hobby i przekazuję wiedzę następnym pokoleniom – mówi Pan Andrzej.

 

Zajęcia odbywają się w Centrum Kultury w Gdowie w każdy piątek od godz. 15:45 do 18:45.

Zapraszamy dzieci w wieku już od 10 lat oraz młodzież. Dołącz do grona gdowskich Modelarzy.

Więcej szczegółów pod nr tel. 12 251 43 67; 512 186 807

Skip to content